خانه / کافه و رستوران / کافه روبه‌رو کافه‌ای بر روی بوم
روبه‌رو

کافه روبه‌رو کافه‌ای بر روی بوم

چهارراه ولیعصر به دلیل وجود چند دانشگاه و مرکز فرهنگی هنری، محل رفت آمد بسیاری از هنرجویان، دانشجویان و اهالی فرهنگ و هنر است. از همین روی این منطقه از تهران متراکم‌ترین ناحیه از نظر تعداد کافه شده‌است. در این گزارش از مجله فیدیلیو می‌خواهیم شما را با یکی از جدیدترین کافه‌های چهارراه ولیعصر آشنا کنیم. «کافه روبه‌رو»، کافه‌ای با حال‌ و هوای هنر معاصر.

عمارت روبه‌رو

مجموعه فرهنگی هنری عمارت روبه‌رو از بخش هایی مانند فروشگاه کتاب، صنایع دستی، تماشاخانه، نگارخانه و کافه در یک خانه قدیمی بازسازی شده تشکیل شده است. وجه مشترک تمام این بخش‌ها استانداردی است که در تمام این عمارت به یک شکل حکمفرما است. یک سیاست یکپارچه که در طراحی، چیدمان و حتی ارایه محصولات همه و همه آن را رعایت کرده اند. سبک روبه‌رو یی.

از حیات عمارت که وارد ساختمان شوید و از پله‌های آن بالا روید وارد پشت بام عمارت خواهید شد و با دیدن میز و صندلی‌های اینجا متوجه می‌شوید که پای در کافه عمارت روبه‌رو گذاشته‌اید. اولین نکته‌ای که بیش از همه چیز به چشم شما می‌آید رو‌به‌رو بودن این کافه به بنای زیبای تئاتر شهر و پارک دانشجو است.

بنشین بر لب بوم و …

نقاط قوت کافه عمارت روبه‌رو:

چشم انداز بسیار زیبا

انتخاب موسیقی مناسب با حال و هوای مشتریان

تنوع گزینه‌های منو

این کافه از دسته کافه‌های فضای باز یا رو باز است و از 12 آذر 95 با مدیریت آقای پورمحک شروع به فعالیت کرده‌است. اینجا حدودا 30 صندلی دارد و تمام میز و صندلی‌ها چوبی بوده و با وسواس خاصی انتخاب شده‌است.

لبه‌ بام یا دیوار کناری این کافه تعدادی گلدان و تخته‌ چوبی قرار گرفته است. می‌توانید روی آن‌ها بنشینید و جریان زندگی را در خیابان‌های شلوغ تهران مشاهده کنید. البته می‌توانید نگاهی هم به حیات عمارت بیاندازید و محو زیبایی آن شوید. این اتفاق که در لبه‌ای مشرف به تئاتر شهر بنشینید و در آرامش یک فنجان چای یا قهوه بنوشید لذتی است که نباید آن را از دست داد.

از آنجایی که این کافه محل آمد رفت افراد مختلف با سلیقه‌های مختلف است، موسیقی آن نیز بسته به سبک و حال مشتریان تغییر می‌کند. گاه موسیقی سنتی ایرانی و گاه موسیقی راک. در کافه روبه‌رو به نحوی تاریخ معاصر موسیقی با سبک‌های مختلف مرور می‌شود. ممکن است فکر کنید به دلیل نزدیکی به خیابان‌های اصلی و رو باز بودن این کافه بیشتر سروصدای خیابان به گوشتان می‌رسد تا صدای موسیقی، ولی اگر صدای مشتریان بالا نباشد صدای خیابان آنقدری نیست که مزاحمتی برای صدای موسیقی ایجاد کند.

ممکن است عادت و یا دوست داشته باشید زمانی که با دوستان خود به کافه می‌روید تا آماده شدن سفارشتان مشغول یک بازی و سرگرمی شوید. اما خبری از این وسایل در عمارت رو‌به‌رو نیست و جای خالی یک سرگرمی به سبک همین جا در این کافه به شدت حس می‌شود.

روبه‌روی سالم و سلامت

منوی عمارت روبه‌رو ترکیبی از منوی ایرانی و ملل است. یعنی هم دم نوش اصیل ایرانی سرو می‌کنند و هم کاپوچینو. هم کشک بادنجان دارند و هم تست مارگاریتا. البته ممکن است در سال 96 تغییر و چرخشی در منوی خود ایجاد کنند و بیشتر گزینه‌ها را به سمت موارد ایرانی میل بدهند. در منوی کافه روبه‌رو خبری از سوسیس و کالباس، نوشابه یا چیپس و پنیر نیست و یکی از اهداف این کافه توجه به سالم‌خوری و استفاده از مواد طبیعی و سالم است.

منوی روبه‌رو برای یک بیسترو یا کافه رستوران تنوع خوب و قابل قبولی دارد و از ناشتایی فرنگی تا انواع دمنوش‌ها رو شامل می‌شود. گزینه‌های خاص روبه‌رو هم در منو دیده می‌شود. مانند نان داغ، پنیر داغ. قیمت منو هم از 8 تا 35 هزار تومان است و با توجه به حجم آیتم‌ها تا حدودی قابل قبول و اقتصادی است.

اگر به این اصل اعتقاد داشته باشید که هر عنوان غذا و نوشیدنی باید متعهد به رسپی اصلی آن باشد، پس احتمالا با سفارش یک سری از موارد منو غافلگیر خواهید شد. مثلا ممکن است دمنوش شما اضافاتی بر اصل خود داشته باشد و اسمش دیگر گل‌گاوزبان نباشد و یا با پاستای آلفردویی رو‌به‌رو شوید که دور از دستور اصلی آن باشد.

اگر برای شما مهم است که سفارشتان در چه ظروفی سرو می‌شوند باید بگوییم که ظروف استفاده شده در عمارت روبه‌رو ظروف ساده و خوش رنگ و بدون هیچ طرح و نقشی هستند. این کار از نظر ظاهری بسیار خوب بوده و سعی نشده که با انتخاب نامناسب ظروف و یا طراحی‌های غیر اصولی اشتهای شما را کور کنند.

سادگی را در ارائه سفارشات هم می‌توانید مشاهده کنید. حتی ممکن است در لاته‌ای که سفارش داده‌اید بر خلاف اکثر کافه‌ها، هیج آرتی دیده نشود.

روبه‌رو، چشم اندازی که شاید از دست برود

نقاط منفی کافه عمارت روبه‌رو:

کامل نبودن تجهزیات

نبود وسایل سرگمی

عدم مطابقت برخی از گزینه‌های منو با دستور پخت اصلی آن

روبه‌رو هم کافه جدیدی است و هم جای پیشرفت و تغییر دارد. قرار است برنامه‌های فرهنگی هنری تحت عنوان «از شنبه» از اولین شنبه سال 96 آغاز کنند که شامل اجرای نمایش، نمایشنامه‌خوانی یا پرفورمنس باشد.

با توجه به چشم انداز و فضای فرهنگی و کانسپتی که پشت تمام بخش‌های روبه‌رو است، این کافه می‌تواند مورد پسند هنرمندان و هنر دوستان باشد.

پس شما هم ار دوست دارید قهوه خود را در یک محیط هنری با حال و هوای معاصر میل کنید، کافه عمارت روبه‌رو می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما و همراهانتان باشد. فرصت را از دست ندهید، چرا که ممکن است با سخت بنای روبه‌روی این عمارت تا چند وقت دیگر این منظره زیبا را از دست بدهید.

برای اطلاع از منو و آدرس این کافه اینجا کلیک کنید

 

درباره ایمان تیموریان

یک علاقه‌مند به غذا و آشپزی، رستوران و کافه گردی هستم که تحصیلاتم را در رشته مهندسی برق تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه دادم ولی هیچ وقت دست از علایقم نکشیدم. همیشه دوست داشتم مکان‌های خوب و بد را به دیگران معرفی کنم تا به نحوی باعث پیشرفت و بالا رفتن سطح استانداردها در رستوران‌ها و کافه‌ها شوم . فیدیلیو بستری هست که این شرایط را برای ما فراهم کرده تا به این هدف برسیم.

۲ نظرها

  1. پس آدرسش کو؟؟؟