خانه / رستوران آگهی / رستوران بارکو ارمغانی از بهشت ایران
رستوران گیلکی بارکو

رستوران بارکو ارمغانی از بهشت ایران

در صورتی که ساکن شهر تهران هستید، شاید هوس کنید در کنار غذاهایی که به طور معمول میل می کنید، به یک رستوران محلی بروید و برای تنوع هم که شده غذای محلی میل کنید. آن هم غذاهای لذیذ شمالی که در نوع خود واقعا بی نظیر هستند. غذاهای شمالی که عناصر اصلی اکثر آنها سبزی و سیر تازه، برنج ایرانی، ماهی، گردو و انار می باشند، پیشنهادی نیست که کسی بتواند به راحتی از آن بگذرد؛ البته مگر اینکه عاشق خطه گیلان و غذاهایش نباشد. همانطور که می دانید در ایام تعطیلات شهرهای شمالی میزبان جمعیت زیادی از مسافران هستند. جمعیتی که برای وعده های غذایی خود انتخاب های متعددی دارند، چرا که قدم به قدم جاده های شمالی پر از تابلوی کته کبابی و اکبر جوجه و ماهی کتاب است. اما تجربه خوردن اینجور غذاها به همراه خانواده خود در شهرهایی غیر از شهرهای شمالی میسر است؟ آیا غذاها به همان میزان خوشمزه طبخ می شوند؟

 رستوران گیلکی بارکو

رستوران گیلکی بارکو، طعم لذیذ غذای ایرانی

اگر دوست داشتید غذای شمالی را در فضایی همانند خانه های محلی گیلان میل کنید، رستوران بارکو‌ آماده پذیرایی از شما باکیفیتی عالی می باشد. یکی از بارزترین ویژگی‌ های رستوران ‌بارکو این است که به محض ورود انگار که قدم به یکی از همان خانه های کاه گلی و قدیمی شمالی گذاشته اید. در رستوران بارکو انواع غذاهای شمالی از جمله ترشی تره، خوراک اردک و مرغ‌ ترش طبخ می‌شوند. حال که به همچین مکانی رفته اید هیچ چیزی جز داشتن ویتر هایی که اصالتا رشتی هستند و با مهمانان شمالی رستوران با گویش گیلکی صحبت می‌کنند، نمی تواند بیش از این خاطرات خوب شما را زنده کند.  از آنجایی که تهیه غذاهای گیلانی به شکل اصیل آن نیاز به مهارت خاصی دارند، سرآشپز و تیم بارکو هم گیلانی می باشند. این رستوران فضایی VIP با گنجایش 35 نفره دارد که می توانید برای برگزاری جشن های خود با مدیریت هماهنگ کنید و رزرو خود را به ثبت برسانید.

غذای رستوران بارکو

نحوه طبخ غذاها در رستوران گیلکی بارکو چگونه است؟

در رستوران بارکو از جدیدترین سیستم برای طبخ خورشت ها استفاده شده است. بدین گونه که خورشت­ ها پس از طبخ داخل ظروف مخصوص در ماکرو بصورت تک پرسی نگهداری و در هنگام سرو داخل ظروف سفالی بنام گمج (ظروف سنتی شمالی) قرار گرفته و در ماکروفر داغ و ضدعفونی می ­شوند.

گمج در زبان گیلکی به معنای قابلمه سفالی است. البته معنای دیگری هم دارد که باید اهل گیلان باشید تا آن را بدانید. در استان گیلان با استفاده از گمج غذاهای مختلفی مثل فسنجان می‌پزند. اگرچه امروزه ظروف فلزی، جایگزین این نوع ظروف شده اند اما هنوز این ظروف  در بین خانواده های سنتی و روستایی این استان از اهمیت و کیفیت بالایی برخوردار می باشند. یکی از اصلی ترین خاصیت های این ظروف، بالا بردن مدت زمان پخت مواد غذایی می باشد. در واقع با این روش خورشت شما بهتر از قبل جا می افتد و همین دلیل باعث بالا بردن طعم و کیفیت بسیار مطلوب غذای شما خواهد شد. اگر از گمج سفالی در پخت و پز خود استفاده نکرده اید، حتما به شما پیشهاد می کنیم یک بار آن را تجربه کنید تا شاهد تفاوت در کیفیت و مزه غذا شوید. در بارکو شاهد استفاده از ظروف زیبای گمج خواهید بود.

قیمت غذاهای بارکو به صرفه است؟

بارکو با قیمتی مناسب و اقتصادی تصمیم دارد با رویکردی متفاوت غذاها و فرهنگ غذایی گیلانی را به شما معرفی کند. در این رستوران انواع غذاهای ایرانی و فرنگی باکیفیت سرو می‌شوند. منو بارکو از اکبر جوجه معروف برای کسانی که غذای گیلکی نمی پسندند تا انواع ماهی شمالی، مثل ماهی سفید و قزل‌آلا، میزا قاسمی (با بادمجان کبابی)، کباب ترش، باقلاقاتوق، اشپل شور (خاویار ماهی سفید) و … را شامل می‌شود. طعم غذاهای این رستوران بی‌نظیر است و در طبخ آن‌ها از بهترین و تازه‌ترین مواد اولیه استفاده می‌شود. در صفحه فیدیلیویی رستوران بارکو یا در سایت خود رستوران می توانید منو را مشاهده کنید.

رستوران بارکو کجاست؟

رستوران گیلکی بارکو در شهرک غرب، خیابان حافظی، مجتمع فرهنگی و تجاری اریکه ایرانیان واقع شده است. برای هر بار خوردن غذای گیلکی دیگر نیازی نیست که مسافت زیادی را طی کنید تا به شهرهای این استان برسید. فقط کافی است که به رستوران گیلکی بارکو مراجعه کنید و حال و هوای گیلان را برای خود زنده کنید.

فضای داخلی رستوران بارکو

فضای رستوران بارکو

محیط داخلی رستوران بارکو

ساعت کار رستوران

بارکو تقریبا از ساعت 12 ظهر الی 11 شب آماده پذیرایی از شما عزیزان است. برای سرو نهار از ساعت 12 الی 14:30 و برای سرو شام می توانید از 18:30 الی 23 تشریف ببرید.

نحوه ارتباط با رستوران بارکو

برای ارتباط با رستوران و هماهنگی جهت برگزاری جشن و ایونت های خود می توانید با شماره تلفن 22353637 تماس حاصل کنید.

درباره الناز مجاوری