خانه / دنیای غذا و نوشیدنی / کدام غذاها را نباید در مايکروويو گرم کرد؟
مايکروويو

کدام غذاها را نباید در مايکروويو گرم کرد؟

این روزها مايکروويو از پرمصرف‌ترين و محبوب‌ترین وسیله در هر آشپزخانه‌ای بحساب می‌آید. هرچند که آشپزهای حرفه‌ای انواع و اقسام غذاهای خوشمزه را با آن طبخ می‌کنند اما با این حال بسیاری تنها از آن به عنوان یک غذا گرم‌کن استفاده می‌کنند.

همین موضوع باعث شده تا این وسیله یک پای ثابت بسیاری از شایعات مروبط به خوراکی باشد. با مجله فیدیلیو همراه باشید تا در مورد غذاهایی که نباید در این دستگاه گرم کنید مطلع شوید. بعدها حتما در مورد مواد غذایی که هرگز نباید در این وسیله استفاده کرد نیز خواهیم گفت.

مواد غذايي ممنوع براي ورود به مايکروويو

برخی مواد غذایی خاص و پرمصرف به دلیل آنکه سرخ شده یا با حرارت بالا پخته شده‌اند در صورتی که مجددا در مایکروویو گرم شده و تحت دمای بالا و اشعه ماورابنفش قرار بگیرند با ایجاد مواد مضر در آنها به سلامتی آسیب رسانده و در برخی موارد حتی سرطان زا می‌شوند.

پیتزا

پیتزا یکی از غذاهایی است که بیشتر افراد آن را در مایکروویو گرم می‌کنند که این کار آسیب جدی به سلامت بدن وارد می‌کند. بهترین راه گرم کردن آن استفاده از فر یا اجاق گاز است و حداکثر دمای فر 375 درجه فارنهایت انتخاب شود. گرم کردم پیتزا در مایکروویو کیفیت مواد بکار رفته در آن را کاهش می‌دهد.

استیک

برای گرم کردن استیک بهتر است آن را در تابه‌ای با روغن بسیار کم گرم کنید. چرا که مایکروویو باعث می‌شود استیک شما به شدت سفت شود.

مرغ سوخاری

از گرم کردن مرغ سوخاری در مایکروویو اجتناب کرده و برای گرم کردن آن را در ظرفی داخل فر قرار داده و روی آن را با فویل بپوشانید و حداکثر تا دمای 375 درجه فارنهایت به مدت 10 دقیقه گرم کنید.

پاستا

اگر روی پاستا سس ریخته شده است هرگز نباید آن را در مایکروویو گرم کنید چرا که حرارت مایکروویو طعم سس را از بین می‌برد و پاستا را خشک می‌کند. بهترین راه برای گرم کردن مجدد پاستا آن ست که آن را در یک تابه با مقدار کمی آب جوش و روغن گرم کنید.

اسفناج

با گرم کردن مجدد اسفناج ماده سرطان زا نیروسامین در آن تولید می شود به همین خاطر هرگز آن را گرم نکنید.

درباره ادمین