خانه / تاپ / رازهایی برای یک طعم فراموش نشدنی که فقط شف های بزرگ می دانند

رازهایی برای یک طعم فراموش نشدنی که فقط شف های بزرگ می دانند

طعم تنها متکی به قوه چشایی ما نیست و بیشتر به یک تجربه فراموش نشدنی اشاره دارد. شف های بزرگ کجا هستند؟ چگونه می توان دستپخت شف های بزرگ را چشید؟ شف های بزرگ را باید در رستوران لوکس پیدا کرد. مثل رستوران لوکس نوول لانژ.

رستوران ها و غذاهای اصیل و با کیفیت همواره جذابیت ویژه ای برای علاقه مندان به هنر آشپزی داشته اند.  اما رستوران های فاین داینینگ، با تمرکز بر جزئیات و تجربه های بی نظیر، می توانند یک طعم فراموش نشدنی را برای مشتریان خود ایجاد کنند.

وقتی صحبت از هنر آشپزی به میان می آید، سرآشپزهای بزرگ توانایی منحصر به فردی در ایجاد طعم هایی دارند که مدت ها بعد از صرف غذا در ذهن ما باقی می ماند. این استادان آشپزی درک عمیقی از مواد تشکیل دهنده، تکنیک ها و تعادل کامل طعم ها دارند. خلاقیت آنها تقریباً جادویی به نظر می رسد اما اسرار خاصی وجود دارد که آنها برای دستیابی به آن طعم فراموش نشدنی استفاده می کنند. چه چیزهایی راز ها را در آشپزی تولید می کنند؟

مواد اولیه با کیفیت

شف های بزرگ می دانند که اساس یک غذای استثنایی در کیفیت مواد تشکیل دهنده آن نهفته است. آنها تازه ترین و با کیفیت ترین مواد اولیه را با دقت انتخاب و تهیه می کنند. با استفاده از مواد اولیه فصلی و ارگانیک، طراوت و طعم مطلوب را تضمین می کنند. سرآشپزهای بزرگ می دانند که شروع با مواد اولیه استثنایی اولین کار است.

 

تعادل کامل طعم ها

دستیابی به ترکیبی هماهنگ از طعم ها، هنری است که شف های بزرگ بر آن تسلط دارند. آنها اهمیت متعادل کردن مزه هایی مانند شیرین، ترش، شورو تلخ را درک می کنند. آنها با ترکیب ماهرانه این طعم ها، سمفونی طعمی را ایجاد می کنند که حواس پنجگانه را متاثر می کند. سرآشپزهای بزرگ همچنین اهمیت استفاده از اسیدهایی مانند آب لیمو یا سرکه را برای درخشان کردن ظرف و بهبود طعم غذا حیاتی می شمارند.

 

لایه بندی و طعم های ساختمانی

شف های بزرگ اهمیت لایه بندی طعم ها را برای ایجاد پیچیدگی و عمق در غذاهای خود درک می کنند. آنها به دقت هر یک از مواد تشکیل دهنده را در نظر می گیرند و این مطلب فکر می کنند که این طعم خاص چگونه به طعم کلی غذا کمک می کند. با استفاده از تکنیک هایی مانند مرینیت کردن، آب پز کردن و دم کردن طعم هایی را به مواد اضافه و اطمینان حاصل می کنند که هر لقمه یک لذت خاص منحصر بفرد دارد.

توجه به جزئیات

توجه به جزئیات از ویژگی های شف های بزرگ است. آنها به دقت زمان پخت، دما و چاشنی را کنترل می کنند تا از نتایج ثابت و دقیق اطمینان حاصل کنند. آنها می دانند که حتی کوچکترین تغییری می تواند تفاوت قابل توجهی در طعم ایجاد کند.

آزمایش و خلاقیت

سرآشپزهای بزرگ به طور مداوم مرزهای هنر آشپزی را از طریق آزمایش و خلاقیت بالا می برند. آنها از کشف مواد جدید، تکنیک‌ها یا ترکیب‌های طعم های مختلف هراسی ندارند. آنها با تفکری خلاقانه و ضد کلیشه خود طعم هایی را خلق و ایجاد می کنند که باعث شگفتی می شوند. سرآشپزهای بزرگ نوآوری را پذیرفته اند و در عین حال به اصول اساسی آشپزی احترام می گذارند و در نتیجه غذاهایی آشنا و توامان پیشگامانه و مدرن به دست می آورند.

شاید بتوان گفت این رازها، رازهای کلی شف های بزرگ بود. اما آن ها بالاخره چکار می کنند؟ یک نکته آموزشی جزئی که بتوان آن را بکار بست کجاست؟

نگرانم نباشید اکنون بیاید با جزئیات سراغ این رازها برویم و چند نمونه از رازهای شف های بزرگ را برملا کنیم.

 

 

راز اول یک شف بزرگ: آبگوشت عالی، سرآغاز یک غذای لوکس

خورش ها، سس ها و سوپ ها با یک آبگوشت عالی شروع می شوند. سرآشپز مارکو کانورا با توجه به سنت دیرینه اش آبگوشتش را با استخوان درست می کند. کیفیت مواد بسیار اهمیت دارد. کانورا از استخوان گاوی استفاده می کند که با مواد غذایی ارگانیک تغذیه شده باشد. او توصیه می کند از استخوان هایی استفاده کنید که بهترین انتخاب برای یک آبگوشت عالی هستند. برای مثال استخوان قسمت ران یا سرین گاو، پای بوقلمون و دم گاو.

استخوان ها در قابلمه ای مناسب با مقدار مناسبی آب قرار می گیرند. سرآشپز کانورا مقدار زیادی سبزیجات ارگانیک و بهترین سبزیجات را در آبگوشت قرار می دهد. سیر خرد شده و پیاز این فرآیند را فوق العاده می کند. آبگوشت به مدت 24 ساعت پخته می شود.

 

 

 

دومین راز بزرگ یک شف بزرگ: آماده سازی

 

سرآشپز لودو لفور رازی برای خلق بهترین سیب زمینی سرخ کرده جهان دارد. سیب زمینی ها را قبل از سرخ کردن به مدت یک ساعت در آب داغ قرار بدهید. علاوه بر این، آب نمک راهی عالی برای طعم دادن به گوشت است. یک چهارم فنجان نمک را با یک لیتر آب مخلوط کنید. گوشت را در مایع بگذارید و اجازه دهید چند ساعت قبل از پخت در این حالت بماند. گوشت آبدارتر و خوش طعم تر می شود.

 

سومین راز بزرگ یک شف بزرگ: میز ان پلیس

Mise en place  یک اصطلاح فرانسوی به معنای چیدمان منظم و هدفدار در یک مکان است. این برای سرآشپزهای بزرگ بسیار ارزشمند و مهم است. آنها مطمئن می شوند همه آن چیزی را که برای پختن نیاز دارند از قبل اندازه گیری و آماده شده است. هر آشپزی می داند استرس نداشتن یک مواد غذایی در حین طبخ غذا چه حس و تبعاتی را به دنبال می آورد. در واقع غذا ممکن است بسوزد هنگامی که آشپز به دنبال یک مواد غذایی می گردد. میز ان پلیس شامل همه چیز می شود. از روغن تا جزئی ترین ادویه جات.

 

چهارمین راز یک شف بزرگ: چاقو همه چیز است.

سرآشپزها واقعاً می دانند چگونه سریع خرد کنند. یکی از رازهای آنها استفاده از بهترین چاقوها است. اکثر سرآشپزها یک مجموعه چاقو دارند و از هیچ چیز دیگری استفاده نمی کنند. کارشناسان می گویند همه آشپزها به چاقوی سرآشپز نیاز دارند. برای همه چیز استفاده می شود و باید تیغه ای به طول بین شش تا دوازده اینچ داشته باشد. علاوه بر این، یک چاقوی خرد کن برای برش دقیق مطلوب است. برای درست کردن تزئینات و کار با میوه های کوچک ایده آل است.

 

 

پنجمین راز یک شف بزرگ: آنچوی

آنچوی یک ماده مخفی و رازآلود در بسیاری از غذاهای خوش طعم است. آنها طعم لذیذی به بسیاری از سوپ ها، گوشت ها و خورش ها می دهند. در واقع، آشپزها آنچوی را به طور کامل روی کباب گوشت می گذارند. طعم به غذا اضافه می شود اما حرارت، آنچوی را ذوب می کند. سرآشپزها همچنین ممکن است از سس ماهی آسیایی یا سس Worcestershire استفاده کنند.

ششمین راز یک شف بزرگ: قهوه در کنار شکلات

حرفه ای ها وقتی با شکلات کار می کنند به قهوه تکیه می کنند. قهوه غنای شکلات را نشان می دهد. سرآشپز اینا گارتن یک فنجان قهوه دم کرده را به کیک شکلاتی خود اضافه می کند.

هفتمین راز یک شف بزرگ: پوست لیمو ترش

پوست لیمو فقط برای دسر بکار نمی رود. حرفه ای ها به پوست روی می آورند زیرا به اندازه آب لیمو اسیدی نیست. سرآشپز سارا مولتون از پوست لیمو در همه چیز از خورش گرفته تا در سبزیجات استفاده می کند. برای یک طعم واقعی و خارق العاده، مولتون پیشنهاد می کند که پوست لیمو را به تخم مرغ های همزده اضافه کنید.

هر آشپزی دوست دارد غذایش طعم خوب و خاطره انگیز داشته باشد. ممکن است شما یک سرآشپز حرفه ای نباشید اما می توانید مانند شف های بزرگ آَشپزی کنید.

در این مقاله سعی شده بود رازهای فراموش نشدنی یک طعم یا تجربه فراموش نشدنی گفته شود. رازهایی که سرآشپزان بزرگ از آن ها بهره می برند. رازهایی که شما هم می توانید کشفش کنید. همین الان خود را آماده ی رفتن به رستوران لوکس و فاین داینینگ نوول لانژ کنید.

درباره ادمین