خانه / تاپ / کافه رستوران نگیما، یک تیر و چند نشان

کافه رستوران نگیما، یک تیر و چند نشان

در این مطلب قصد داریم شما را به کافه و رستوران “نگیما” ببریم. شاید فکر کنید که تنوع رستوران و کافه در تهران در حال حاضر آنقدر زیاد است که نیازی به رستوران‌های جدید و یا حتی معرفی آن‌ها وجود ندارد. اما وقتی به بعضی رستوران‌ها می‌رویم و در آن تجربه‌ای خاص را پشت سر می‌گذاریم، بهتر است آن تجربه را با دیگران شریک شویم.

یکی از کافه رستوران‌های تهران که نمی‌شود آن را نادیده گرفت، کافه رستوران نگیما است. بگذارید داستان را از ابتدا تعریف کنیم. برای گرفتن گزارش به یکی از خیابان‌های روبروی پارک قیطریه رفتیم. به ساختمان مورد نظر در خیابان خراسانی رسیدیم. ساختمانی دو طبقه بود که ابتدا از پله‌های آن بالا رفتیم و به سالنی رسیدیم. آن جا خانمی ما را به طبقه ی بالاتر یعنی طبقه ی دوم راهنمایی کرد. با آسانسور به طبقه ی دوم رسیدیم. جالب بود وقتی که درب آسانسور بازد شد، فضایی سبز، وسیع و شاد به چشم خورد که اصلا قابل پیش‌بینی نبود. اینجا در واقع روف گاردنی بود که برای ساعاتی از روز مسقف می‌شود و بسته به شرایط هوا، سقف آن بازو بسته می‌شود.

نگیما تلفیقی از هنر، معماری و مزه

در نظر اول چیزی که بیش از هر چیز جلب توجه می‌کند، فضایی دنج و در عین حال دلباز و وسیع است. کافه رستوران نگیما در آبان ماه سال ۱۳۹۷ با دو کانسپت ایرانی و فرنگی افتتاح شده است. فضای طبقه‌ی اول کاملا کلاسیک و سر بسته است که رستوران ایرانی این مجموعه بوده و طبقه‌ی بالا به عنوان کافه و رستوران فرنگی تعریف شده است. در حال حاضر طبقه ی اول در حال تغیییر و تحولاتی است، به همین دلیل تنها در طبقه‌ی دوم (روف‌گاردن) از مهمان‌های این رستوران پذیرایی می‌شود. با وارد شدن به این محل فضایی کاملا پویا و شاد با توجه به دکوراسون و همچنین حال و هوای مشتریان احساس می‌کنید.

نگیما رستورانی دنج،کافه‌ای جذاب

در قدم بعدی به سراغ منوی کافه و رستوران نگیما رفتیم تا ببینیم یکی از مهم‌ترین بخش های داستان که برای هر رستوران نبض تپنده آن محسوب می‌شود، به چه صورتی است. منوی کافه رستوران نگیما را می‌توان منویی هماهنگ با فضای آن دانست. این منو، منویی آشنا و در عین‌ حال ویژه است. در واقع این کافه رستوران توانسته بدون هیچ آیتم عجیب و غریبی، منویی کامل و همه‌پسند داشته باشد.

از آن ها پرسیدیم بیشترین مخاطب شما را چه قشری تشکیل می‌دهند؟
جواب جالب بود. بیشتر اقشار جامعه و سنین مختلف، مشتری‌هایی پر و پا قرص “نگیما” هستند. همبرگرهای کافه رستوران نگیما یکی از محبوب ‌ترین غذاهایشان است. بعد از برگرهای ویژه، نوبت سالادها با سس‌های خاص و ترکیبی فیل سرآشپز می‌رسد. سرآشپز علی مروی معروف به فیل سرآشپز که یکی از زبده‌ترین سرآشپزهای کشورمان است در این رستوران مسئولیت سرآشپزی را به عهده دارد. جالب اینجاست که این سرآشپز معروف قصد دارد به زودی آیتم‌های جدیدی برای خام گیاه‌خواران به منوی کافه و رستوران نگیما اضافه کند.

به نظر می‌رسد همانطور که از طیف مشتریان نگیما پیداست، این رستوران موفق شده اغلب سلیقه‌ها را از خود راضی نگه دارد. نگیما این سیاست را برای آینده‌ی خود نیز در نظر گرفته است. نکته‌ی بسیار مهم هم در ماجرای این موفقیت، قیمت‌های مناسب این کافه رستوران است.

پس از منوی رستوران به منوی کافه رسیدیم. منوی صبحانه در این بخش جلب توجه می‌کند. انواع بشقاب‌ها را در منوی این رستوران می‌توان مشاهده کرد، که از صبحانه‌ی ایرانی آغاز می‌شود و با صبحانه‌ی فرانسوی (سرو همه چیز در کراسان) پایان می‌یابد. منوی کافه نیز منویی کامل است که به گفته‌ی خودشان نکته‌ی بارز این منو، قهوه‌های آن است که از برند alba تهیه می‌شود.

اگر بخواهیم علاوه بر تمام آنچه که گفته شد، ویژگی شاخصی برای کافه رستوران نگیما در نظر بگیریم باید بگوییم نگیما یکی از بهترین کافه رستوران‌های تهران برای برگزاری جشن تولد و دورهمی‌های مختلف مثل دیدن مسابقه‌های فوتبال است. نگیما آمار برگزاری بیشترین تولد را دارد و به همین دلیل است که برای تولدهای مختلف توانایی تزیین و تشریفات خاص آن را نیز دارا هستیم.

تیر آخر کافه رستوران نگیما نیز با این موضوع به هدف خورد که اعلام کردند هر آخر هفته موسیقی زنده‌ی پاپ در این رستوران اجرا می‌شود که برای بسیاری از مخاطبان رستوران جذابیت زیادی دارد.

برای مشاهده مشخصات آدرس و منوی مجموعه نگیما کلیک کنید

 

 

درباره sadaf peykami