خانه / پیشنهاد سردبیر / بهترین دونات و پیراشکی تهران را کجا بخوریم؟
بهترین دونات و پیراشکی تهران را کجا بخوریم؟

بهترین دونات و پیراشکی تهران را کجا بخوریم؟

دونات و پیراشکی از محبوب‌ترین شیرینی‌ها هستند که اگر چه به دلیل ماهیت چرب و پرکالری که دارند، بیشتر افراد سعی می‌کنند در خوردن آنها مراعات کنند؛ اما خیلی‌ها هم، مانند ما نمی‌توانند در مقابل آنها مقاومت کنند.

این خوشمزه‌های پرکالری در انواع گوناگون کرم‌دار، شکلاتی، گوشتی، سبزیجات  و… میزبان ما هستند که البته انواع کرم دار و شکلاتی محبوبیت بیشتری دارند.

در حال حاضر انواع دونات و پیراشکی در قنادی و پیراشکی فروشی و فروشگاه‌های عرضه کننده نان‌های حجیم عرضه می‌شوند؛ اما واقعا دونات و پیراشکی برخی از قنادی و پیراشکی فروش‌ها طعمی جادویی و نوستالژیک دارد. با توجه به این موضوع ما با برگزاری یک نظرسنجی در صفحه اینستاگرام فیدیلیو، از کاربرانمان خواستیم بهترین دونات و پیراشکی فروشی تهران را به ما معرفی کنند. نتیجه این نظرسنجی امروز و در مجله فیدیلیو در دسترس شماست.

پیراشکی خسروی

بهترین دونات و پیراشکی تهران را کجا بخوریم؟

1 در سال ۱۳۲۸، شخصی بنام گی گو که از ارامنه ایران بود، به همراه شریک ایرانی خود به نام خسروی، مغازه‌ای را در خیابان قوام السلطنه (خیابان سی تیر فعلی) تاسیس کرد و برای نخستین‌بار پیراشکی را وارد تهران کرد. پیراشکی‌هایی پرشده با کِرِم، کلم، سیب زمینی و سوسیس و کالباس که از همان ابتدای ورود به تهران مخاطبان زیادی پیدا کرد.

بعدها مغازه آنها تغییر مکان داد و به کنار کافه نادری که یکی از هتل‌ها و کافه‌های قدیمی تهران است منتقل شد. نزدیک بودن این مغازه به کافه نادری و واقع شدنش در خیابان نادری که آن زمان یکی از خیابان‌های مدرن تهران بود، باعث شد افراد بسیاری از جمله هنرمندان و ورزشکاران به آن مراجعه کنند. در حال حاضر پیراشکی خسروی به مکان دیگری در خیابان جمهوری نزدیک پاساژ علاءالدین منتقل شده است و توسط نوه گی گو (بنیانگذار آن) اداره می‌شود.

پیراشکی خسروی دو شعبه دارد یکی در خیابان جمهوری و دیگری در خیابان کریم‌خان. در بین افرادی که در نظرسنجی فیدیلیو شرکت کرده بودند ۴۰ نفر از خسروی به عنوان بهترین پیراشکی تهران نام بردند.

در فروشگاه خسروی انواع پیراشکی کرمدار، مربایی، کلم، سیب زمینی، ژامبون، گوشت، مخصوص و پیراشکی پیتزا عرضه می شود. در مورد ظاهر مغازه هم باید بگوییم که سال‌هاست که تغییر نکرده و همان ویترین ساده که با چند بسته قهوه و کافی میت و شکلات‌های اطلسی سال‌های کودکی‌مان تزیین شده است. در کنار پیراشکی می توانید انواع آبمیوه هم سفارش دهید.

نان سحر

بهترین دونات و پیراشکی تهران را کجا بخوریم؟

2 نان سحر هم در نظرسنجی فیدیلیو  ۳۳ رای را به خود اختصاص داده و دومین برندی است که پیراشکی‌هایش محبوب زیادی دارد. نان سحر حدود ۴۶ سال است فعالیت خود را آغاز کرده است و در حال حاضر با ۱۱ شعبه علاوه بر انواع نان های حجیم و رژیمی، پیراشکی‌های خوشمزه‌ای هم ارائه می‌دهد.

پیراشکی‌های نان سحر به دلیل اینکه با دستگاه‌های صنعتی تولید می‌شوند، آن چربی و سنگینی پیراشکی‌های سنتی را ندارند و البته طعمی خوب و به یادماندنی دارند. اگر با چربی پیراشکی‌های سنتی مشکل دارید، اگر علاقمند به خوردن پیراشکی‌های گرد و شکیل و البته شیک هستید، سحر را امتحان کنید. البته سحر تنوع پیراشکی و دونات‌های خود را افزایش داده است و علاوه بر پیراشکی‌های کرم دار و شکلاتی می‌توانید پیراشکی گوشت و پیتزا و … هم امتحان کنید.

قنادی پوپک یوسف آباد

بهترین دونات و پیراشکی تهران را کجا بخوریم؟

3 قنادی پوپک که در یوسف آباد واقع شده است سومین برند خوشمزه پیراشکی و دونات است. البته قنادی پوپک، همانطور که از نامش مشخص است در زمینه عرضه انواع شرینی و کیک فعال است و پیراشکی بخشی بسیار کوچک از کسب و کار آن است. اما گویا پیراشکی‌های کوچک و خوش طعم این قنادی توانسته است توجه پیراشکی و دوتان دوست‌های فیدیلیو را به خود جلب کند.

در پوپک علاوه بر انتخاب پیراشکی گوشت، انواع کرم دار، شکلاتی و میکس کرم و شکلات هم می‌تواند انتخاب شما باشد. البته پیراشکی توپی این قنادی هم طرفدارهای زیادی دارد که معمولا کیلویی به فروش می‌رسد.

برای مشاهده منو، آدرس و نظرات روی اینجا کلیک کنید

قنادی گاندی

بهترین دونات و پیراشکی تهران را کجا بخوریم؟

4 بر اساس نظرهایی که کاربران اینستاگرام فیدیلیو داده‌اند، قنادی گاندی که در خیابن گاندی تهران واقع شده است هم پیراشکی‌های خوشمزه و معروفی دارد. البته شاید از نظر تعداد آرا این قنادی رده چهارم لیست بهترین پیراشکی و دونات تهران را به خود اختصاص داده است.

محبوبیت دونات و پیراشکی‌های قنادی گاندی در حدی است که باید خوش شانس باشید تا به موقع به آنها برسید. زیرا بیشتر مواقع پیراشکی و دونات‌ها تمام شده و به شما وعده فردا را می‌دهند. البته این موضوع می‌تواند نسبت به محل قرارگیری این قنادی طبیعی باشد. طبیعتا خیابان گاندی علاوه برآنکه یک خیابان تجاری است دفاتر و شرکت‌های بسیاری نیز در آن قرار دارد که همین امر می‌تواند باعث زود تمام شدن پیراشکی‌های این قنادی باشد. پیراشکی‌های شکری، کرمدار  و شکلاتی این قنادی هر سه به یک اندازه محبوب هستند.

برای مشاهده منو، آدرس و نظرات روی اینجا کلیک کنید

بابی دونات

بهترین دونات و پیراشکی تهران را کجا بخوریم؟

5 بابی دونات یکی از معروف‌ترین‌ها در دنیای خوشمزه دونات است که حوالی خیابان کارگر شمالی واقع شده است. بابی دونات بیشتر به دلیل عرضه دونات هایی با تزئین زیبا معروف است. تنوع بالای دونات با تزئین زیبا و رنگارنگ موجب شده است که بابی دونات در بیشتر ساعت روز شلوغ باشد. در کنار دونات و پیراشکی هم می‌توانید شیرکاکائو داغ یا قهوه سفارش دهید.

البته اینکه بابی دوتات در پله پنجم نظرسنجی ما ایستاده است می‌تواند به این دلیل باشد که خیلی‌ها هنوز آن را کشف نکرده‌اند و امیدواریم با آمدن نامش در لیست بهترین‌های پیراشکی تهران در نظرسنجی‌های فصل‌های بعدی یکی از رتبه‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دهد که الحق و الانصاف یکی از بهترین دونات‌های تهران است.

برای مشاهده منو، آدرس و نظرات روی اینجا کلیک کنید

قنادی طلایی

بهترین دونات و پیراشکی تهران را کجا بخوریم؟

6 اواسط خیابان میرزای شیرازی قنادی قدیمی طلایی با طراحی و دکور جدید، اما با پرسنل و البته شیرینی و پیراشکی قدیمی همچنان پابرجاست. این قنادی طرفداران خاص و دو آتیشه مخصوص به خود را دارد. البته معروفیت این طلایی بی‌ربط از ساندیوچ معروف طلایی همان محل نیست. هر چند که البته این دو ارتباط مستقیمی با هم ندارند.

پیراشکی یکی از محبوب‌ترین شیرینی‌های این قنادی است که البته اگر راس ساعت مقرر که حدود ۵ بعداز ظهر است به آن نرسید، دیگر نمی‌توانید طعم آن را بچشید. زیرا به محض عرضه پیراشکی، محلی‌ها برای خرید مراجعه و در کمتر از یک ساعت همه پیراشکی‌ها تمام می‌شود.

برای مشاهده منو، آدرس و نظرات روی اینجا کلیک کنید

قنادی کسری

بهترین دونات و پیراشکی تهران را کجا بخوریم؟

7 برخی از شرکت کنندگان در نظرسنجی که در مورد بهترین دونات و پیراشکی تهران برگزار شده بود، پیراشکی‌های قنادی کسری را به عنوان یکی از بهترین‌ها معرفی کردند. این قنادی در خیابان الهیه واقع شده است و گویا به گوش‌فیل، تارت و البته پیراشکی هایش معروف است. اگر گذرتان به این منطقه افتاد پیراشکی‌های کسری را امتحان کنید و تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

برای مشاهده منو، آدرس و نظرات روی اینجا کلیک کنید

پیراشکی پزی ۱۱۰

بهترین دونات و پیراشکی تهران را کجا بخوریم؟

8 این پیراشکی پزی به عرضه پیراشکی‌های درشت و داغ و البته خوشمزه معروف است. ۱۱۰ که در محدوده خیابان سعدی واقع شده است انواع پیراشکی مانند هلندی، کرمدار، شکلاتی، میکس کرمدار شکلاتی ، شکری و… را ارائه می‌دهد.

دونات‌ها البته تنوع چندان بالایی ندارند و در انواع شکری و شکلاتی عرضه می‌شوند. برخی از رای دهندگان اعلام کردند که پیراشکی پزی ۱۱۰ اگر چه پیراشکی و دونات‌های خوش طعمی ارائه می دهد؛ اما شاید یک فرد وسواسی به هیچ وجه حاضر نشود از این محل پیراشکی خریداری کند.

دونات و پیراشکی کافه پارک پرنس

بهترین دونات و پیراشکی تهران را کجا بخوریم؟

9 اما آخرین پیشنهادی که کاربران فیدیلیو برای پیراشکی‌ خوری داده‌اند دونات کافه در پارک پرنس است. یک کافی شاپ معروف که با دونات‌های خوش طعم با تزئینات زیبایی میزبان شماست. می‌توانید در یک بعدازظهر سرد پاییزی خود را به یک فنجان قهوه و البته یک دونات خوشمزه میهمان کنید.

همچنین میتونید طرز تهیه دونات رو هم در مجله فیدیلیو مطالعه کنید

درباره مریم عسگری

برای من به عنوان یک روزنامه‌نگار که پانزده سال است در حوزه‌های آی‌تی و تکنولوژي، مسکن، خودرو و بانکداری الکترونیک فعال هستم، نوشتن درباره خوردنی و نوشیدنی‌ها لذتی صد چندان دارد. دلیل هم کاملا مشخص است. من یک روزنامه نگار شکمو هستم. بزرگترین لذت زندگیم آشپزی و خلق غذا و مزه‌های جدید، کشف رستوران‌، کافی شاپ و قنادی‌های مختلف و امتحان کردن هر نوع غذای جدید است. پس سعی می‌کنم اینجا تجربه‌هامو با شما از راه همکاری با فیدیلو در میان بذارم.