خانه / ورود غیر حرفه‌ای‌ها ممنوع / 5 روش برای جلب رضایت مشتری
رضایت مشتری

5 روش برای جلب رضایت مشتری

صرف نظر از کسب و کاری که دارید یکی از راه­های پیشگیری از شکست، توانایی ایجاد ارزش و ارزش­آفرینی­ در زندگی افراد است. مشتری زمانی قدردان کارهای شما می‌‌شود که بداند به نیازها و خواسته‌های وی اهمیت می‌‌دهید. چنانچه خواهان آن هستید که کسب و کارتان نسبت به سایرین برجسته باشد باید پیشنهادیی ارائه دهید که تجربه منحصر به فردی برای مشتریان به همراه داشته باشد. با مجله فیدیلیو همراه باشید تا با روش‌هایی برای جلب رضایت مشتریان آشنا شوید.

در جایگاه صاحب یک کسب و کار کوچک سودآورترین کاری که می­توان انجام داد درک روند ارزش آفرینی برای مشتریان در راستای تصمیم گیری‌های عملی آنان است. هنگامی‌‌ که شناخت بازار (مشتریان) از شما به عنوان چیزی باشد که بدان نیاز دارد آن­گاه عملکرد شما در ارایه پیشنهادات جذاب و عالی آزادتر خواهد بود.

افراد از تجربه کردن مواردی که احساس متفاوت و خوبی در زندگی شان به وجود آورد احساس خشنودی و رضایت می‌‌کنند. آیا کسب و کار شما می‌‌تواند انتظارات آنان را برآورده ساخته و چنین پیشنهادات ارزشمندی را به آنان ارایه دهید؟

بهترین‌ها را در کنار خود جمع کنید

یکی از بهترین روش‌هایی که می­توان پیش گرفت گردآوری تیمی‌ ‌از بهترین­ها در زمینه‌های مربوط به کسب و کار است تا نیازهای مشتریان را پیش بینی نموده و هدف قرار دهند. این نوع تفکر نه تنها موجب محبوبیت شما نزد مشتریان بلکه نزد اعضای تیم تان می‌‌شود.

حمایت و پشتیبانی از مشتریان

یکی از نکاتی که در دنیای امروز به شدت مورد توجه قرار می­گیرد ایجاد حس حمایت و پشتیبانی از مشتریان است. با استفاده از روش‌های منطقی مشتریان را بر آن دارید تا اهداف مورد نظر خود را آشکار سازند؛ حتی اگر در ظاهر ارتباطی با کسب و کار شما نداشته باشد اما به آنان کمک می‌‌کند به اهداف‌شان برسند. با این کار برای کسب و کارتان ارزشی ایجاد می‌‌شود که رقبا از درک آن عاجز هستند.

عوامل متعددی در ایجاد حس تعهد و وفاداری دخیل هستند. همانند کمک به افراد برای رویایی با یک چالش. ایجاد حس تعهد و وفاداری در مشتریان امر بسیار دشواری است. ایجاد این حس نیازمند فرایندی فراتر از ارتباطات سنتی کسب و کار بوده و مشتری باید به درجه اعتماد به شما برسد. به این منظور مهمترین کار یافتن راهی برای ارزیابی تاثیر کنونی شما بر مشتریان است.

آموزش و انتقال اطلاعات به مشتریان

صرف نظر از نوع و جایگاه مشتریان، همیشه حامی‌‌ ایده آموزش و یادگیری مشتریان باشیم و تا حد ممکن به آنان در دستیابی به اهداف کمک کنیم. شما در جایگاه صاحب یک کسب و کار، با کسب مهارتی خاص و در صورت امکان انتقال آن به دیگران موجب ارزش آفرینی برای کسب و کارتان هستید.

کسب و کار شما می‌‌تواند همانند یک مدرسه باشد که به دیگران چیزی بیافزاید.

اطلاعات غیرضروری را حذف کنید

همیشه و در هر شرایطی اطلاعاتی وجود دارند که ممکن است مورد استفاده نابجا قرار بگیرند. حال چگونه می‌‌توان با توجه به این موضوع برای کسب و کارتان ارزش آفرینی نمایید؟

شرکت‌ها و سازمان‌هایی که می‌‌دانند دقیقا باید چه اطلاعات و خدماتی را در حجم مناسب و با استفاده از کانال‌ها و در زمان مناسب ارایه دهند، از ارزش و جایگاه بهتری برخوردار هستند. یعنی ارزش آن­ها دقیقا به سبب هوشیاری آن‌ها در انتخاب اطلاعات مناسب از میان حجم زیاد اطلاعات و استفاده بجا در محیط‌های مورد نظر است. مشتریان خواهان اطلاعات درست هستند.

ارتباطات خود را توسعه دهید

در جامعه امروز ایجاد و توسعه یک کسب و کار به معنای برقراری روابط بیشتر است. این کار به واسطه ارایه دوره‌های آموزشی به مشتریان و یا راه‌اندازی باشگاه مشتریان امکان پذیر است. هر دو راه گزینه‌های خوبی برای توسعه ارتباطات هستند.

در مطلب بعدی بخش ورود غیر حرفه ای ها ممنوع می خواهیم در مورد منو رستوران و راه‌ و روش‌های طراحی آن برای شما بنویسیم.

درباره الناز طالب زاده

سال هاست که در زمینه ترجمه برای روزنامه ها و نشریات و سایت های اینترنتی فعالیت دارم. این بار در حال کسب تجربه در بین محتواهای خوشمزه هستم. غذا خوردن و حتی در موردش صحبت کردن یکی از لذت هاست. خوشحالم بواسطه مطالبی که در این زمینه براتون ترجمه می کنم با هم در این لذت ها همراه هستیم.