خانه / 10کاری که خوب است انجام دهیم / ۱۰ قنادی که بهترین نان خامه ای‌ تهران را می‌توان در آن خورد
نان خامه ای شاخص

۱۰ قنادی که بهترین نان خامه ای‌ تهران را می‌توان در آن خورد

نان خامه ای یکی از محبوب‌ترین شیرینی‌هایی است که در ویترین هر قنادی‌ و شیرینی فروشی می‌توان آن را دید. اما این شیرینی خوشمزه را چگونه باید معرفی کرد و کدام قنادی‌های تهران بهترین نان خامه ای را به ما می‌دهند؟ برای یافتن جواب این سوالات با ما در مجله فیدیلیو همراه باشید.

نان خامه ای یک نان با مقادیر زیادی خامه

شاید برایتان جالب باشد که بدانید نان خامه ‌ای یک شیرینی اصالتا فرانسوی است که در فرانسه به اسم choux à la crème در اروپا به اسم‌ پرافیت رول یا (Profitroll)، در آمریکا به اسم «کرم پف» یا  (cream pouf) و در مشهد خودمان به «اسم نارنجک» معروف است! نان خامه ای یک خمیر سبک پف کرده است که بعد از پخت در فر درونش را با کرم، خامه قنادی و یا کرم کاستارد پر می‌کنند. ولی خوب چون ما در تهران و ایران به این شیرینی را اسم نان خامه ای میشناسیم پس توقع داریم که وقتی نان خامه ای را گاز می‌زنیم یک مقدار زیادی خامه سبک و خوشمزه قنادی در دهانمان حس کنیم.

نان خامه همیشه جزو محبوب‌ترین و خوشمزه‌ترین شیرینی‌های تری است که در هر قنادی ای پیدا می‌شود و همه شیرینی دوستان هم عاشقش هستند. این شیرینی خوشمزه را در ابعاد و اشکال مختلفی می‌توان تجربه کرد، از small تا XLarge  ، از نان خامه ای‌هایی در سایز گردو تا نان خامه ای‌هایی به سایز طالبی با میزان نامحدودی خامه. هنوز هم در شیرینی فروشی‌های قدمت دار می‌توان رد پایی از نان خامه ای‌های نیم کیلویی پیدا کرد که میزان کالریشان چیزی در حد سوخت موشک است. در اینستاگرام فیدیلیو نظرسنجی‌ای داشتیم در باب بهترین نان خامه ای‌های تهران که در ادامه به بررسی قنادی‌های محبوب و معروف در این رابطه می‌پردازیم.

۱- قنادی سینا – میدان انقلاب

نمی‌دانیم اول میدان انقلاب بوده یا قنادی سینا با نان خامه ای‌های غول پیکرش. قنادی سینا یکی از قدیمی‌ترین قنادی‌های تهران و عضوی جدا نشدنی از محدوده میدان انقلاب است. اگر گذرتان به میدان انقلاب افتاده باشد حتما در ضلع جنوب شرقی آن قنادی‌ای به چشمتان خورده که نان خامه‌های بسیار بزرگی در ویترین یخچالی آن منتظر شما بوده‌اند تا بروید یکی از بزرگهایش را انتخاب کنید و دوپینگی اساسی کرده باشید.

۲- قنادی نان خامه ای – بلوار اندرزگو

مگر می‌شود اسم قنادی‌ای نان خامه ای باشد و ادعایی در ارائه بهترین نان خامه ای‌های شهر نداشته باشد. قنادی نان خامه ای در بلوار اندرزگو از محبوب‌ترین قنادی‌هایی است که نان خامه ای بسیار خوشمزه و خوش پخت ارائه می‌دهد. قنادی نان خامه ای شهره شهر است آن هم به خاطر این لذت های خامه ای که در ویترینش دارد.

برای مشاهده منو و تصاویر قنادی نون خامه ای به اینجا مراجعه کنید

۳- قنادی لرد – خیابان ویلا (نجات اللهی)

قنادی لرد هم از قدیمی‌ترین قنادی‌های تهران است. این قنادی به دلایل مختلفی شهرت دارد، پیروک‌های تازه پز و خوشمزه، شیرینی‌های ارمنی برای مناسبت های مذهبی، قهوه‌های ترک و دکوری که شاید ۲۰ ، ۳۰ سال است دست نخورده و همان حال و هوای نوستالژیک را حفظ کرده و … و نان خامه ای‌هایش. البته که قنادی لرد چند مدل نان خامه ای دارد و یکی از محبوب‌ترین‌های آن که بیشتر شبیه نوعی پیراشکی است با خمیر بسیار لطیف و ته مزه شیرین جذاب که وقتی اولین گاز را می‌زنید یک حجم کرم کاستارد خوشمزه وارد دهانتان می‌شود.

برای مشاهده منو و تصاویر قنادی لرد به اینجا مراجعه کنید

۴- قنادی میهن –میدان منیریه

اگر در زمینه شیرینی و خوراکی به دنبال قدیمی‌ها، نوستالژیک‌ها و از همه مهم‌تر خوب‌ها هستید باید آن را در بازار یا حوالی بازار بجویید. قنادی میهن در میدان منیریه از قنادی‌های قدیمی است که در ویترینش همیشه دو مدل شیرینی وجود دارد، یکی شیرینی پنجره‌ای‌های بزرگ با پودر قند و دیگری نان خامه ای‌های خیلی بزرگ. شاید این قنادی از خاطرات شیرین بسیاری از پدران و مادران و حتی خودمان باشد که بعد از خوردن نون خامه ای‌هایش یک روز کامل حالمان خوب بوده است.

۵- کیک استودیو سارا آ اس پ

یک کافه قنادی شیک و مجلسی با دکوری فانتزی و جذاب و البته از همه مهم تر انواع و اقسام شیرینی‌های تازه، خوشمزه و خوش سر و ظاهر. بله از قدیمی‌ها و نوستالژیک‌ها گفتیم از جدیدترها هم باید معرفی می‌کردیم. سارا کیک استودیو یک قنادی حرفه‌ای با تنوع شیرینی بالا است که البته نان خامه ای‌های تر و تازه‌ای هم همیشه در ویترینش یافت می‌شود. اگر زیاد اهل مکان‌های قدیمی و خودمونی نیستید و به دنبال قنادی می‌گردید که خیلی شیک بروید و در آن یک نان خامه ای با کلاس میل کنید سارا کیک استودیو از بهترین انتخاب‌ها است.

برای مشاهده منو و تصاویر کیک استودیو سارا به اینجا مراجعه کنید

۶- بوتیک نان و شیرینی بانش – پالادیوم

بانش یک قنادی متفاوت است و در اینجا کیک و شیرینی‌ها حکم طلا و جواهرات را  دارند و در ویترین‌های شیکی نگهداری می‌شود. در اینجا، بر خلاف قنادی‌های قدیمی که نان خامه‌ای‌های غول پیکر ارائه می‌دهند، نان خامه‌ ای‌های مینیاتوری در حد بند انگشت پخته می‌شود. نان خامه ای‌ های شیک و باکلاس که با خوردن آن ها کمتر اضافه وزن پیدا خواهید کرد.

برای مشاهده منو و تصاویر بوتیک نان و شیرینی بانش به اینجا مراجعه کنید

۷- قنادی بی بی

قنادی بی بی از شیرینی فروشی‌هایی است که به جرات کیک‌های شکلاتی تولدش محبوب ترین و معروف‌ترین کیک خامه ای در ایران است. اما محصولات قنادی بی بی فقط به کیک‌هایش ختم نمی‌شود و قنادی که کیک‌های خامه ای خوشمزه‌ای دارد قطعا نان‌ خامه ای خوش خوراکی هم خواهد داشت. قنادی بی بی هم یکی از قنادی‌های پرطرفدار برای خوردن یک نان خامه ای خوب است.

برای مشاهده منو و تصاویر قنادی بی بی به اینجا مراجعه کنید

۸- نان و شیرینی تهران

این قنادی از شیرین کام‌های محدوده خیابان شریعتی است و نه به خاطر یک محصول بلکه بخاطر کیفیت بالای تمام محصولاتش معروف است. نان خامه ای های ساده و شکلاتی در سایزهای متوسط و بزرگ با نانی ترد و خامه‌ای سبک و شیرینی ملایم این قنادی را به یکی از بهشت‌های نان خامه ای بازهای تهران تبدیل کرده است.

برای مشاهده منو و تصاویر قنادی نان و شیرینی تهران به اینجا مراجعه کنید

۹- نون خامه ای لواسان

اکثر قنادی هایی که بخاطر نان خامه ای در تهران معروف هستند را گفتیم حالا نوبت به یک قنادی دیگر در حوالی تهران می رسد که اتفاقا نام آن هم نون خامه ای است این نام باز هم تضمینی است برای یک دنیا لذت شیرین از نان خامه ای. نون خامه ای در محدوده لواسان از قنادی های معروف این منطقه است که حتی در روز ۱۳ فروردین هم درهای محبتش را به روی مشتریان باز نگه می‌دارد.

برای مشاهده منو و تصاویر قنادی نون خامه ای لواسان به اینجا مراجعه کنید

۱۰- قنادی بهار – سرچشمه

به روایتی این قنادی قدیمی ترین قنادی تهران است و مغازه‌ای با این قدمت وقتی همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد تنها یک دلیل می‌تواند داشته باشد آن هم کیفیت بالا و مشتری مداری. قنادی بهار هم شیرینی‌های خشکش معروف است و هم صف زولبیا و بامیه‌اش در ماه رمضان دیدنی است. یکی از آیتم‌های جذاب قنادی بهار نان خامه‌ ای های موزی است که با تمام نان خامه ای هایی که پیش از آن خورده‌اید فرق دارد.

برای مشاهده منو و تصاویر قنادی بهار به اینجا مراجعه کنید

درباره ایمان تیموریان

یک علاقه‌مند به غذا و آشپزی، رستوران و کافه گردی هستم که تحصیلاتم را در رشته مهندسی برق تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه دادم ولی هیچ وقت دست از علایقم نکشیدم. همیشه دوست داشتم مکان‌های خوب و بد را به دیگران معرفی کنم تا به نحوی باعث پیشرفت و بالا رفتن سطح استانداردها در رستوران‌ها و کافه‌ها شوم . فیدیلیو بستری هست که این شرایط را برای ما فراهم کرده تا به این هدف برسیم.

۲ نظرها

  1. شیرینی خامه ای تواضع پارک وی رو هم بخورید، مسئله کیفیت و متریال هست، بله میدان انقلابم یادش بخیر خوب بود اما متریالش معلوم نیست چی شده و غیره…
    پیروز باشید

  2. قنادی میهن افت شدیدی داشته.دیگه اصلا مثله قدیم نیست