خانه / پیشنهاد سردبیر / با فیدیلیو یک دهه تجربه انتخاب خوشمزه

با فیدیلیو یک دهه تجربه انتخاب خوشمزه

از ۲۴ دی ۸۷ تا ۲۴ دی ۹۷ یعنی ۱۰ سال است که فیدیلیو در کنار ما و شما بوده، ۱۰ سال است که فیدیلیو راهنمای بسیاری از ما در انتخاب رستوران بوده و ۱۰ سال است که هزاران کافه و رستوران و قنادی خود را از طریق فیدیلیو به مخاطبانشان شناسانده‌اند. ۲۴ دی ۹۷ جشن تولد ۱۰ سالگی اولین استارت آپ غذایی ایران بود. ۱۰ سال پیش که هنوز نه گوشی‌های موبایل آنچنان هوشمند بودند، نه فوراسکوئری بود، نه اینستاگرام و شبکه‌های مجازی اینقدر گسترده بودند که خیلی زود بتوان به جدیدترین‌ها و بهترین‌ها در حوزه غذا و نوشیدنی رسید، فقط و فقط یک اسم بود که راهنمای همه عشاق غذا برای رسیدن به بهترین رستوران بود. فیدیلیو بدون شک پدر معنوی همه اینفلوئنسرهای غذایی، همه رستوران گردها و همه تیسترهای (یا تسترهای) این روزهاست. با ما در جشن تولد ۱۰ سالگی این اتفاق خوشمزه همراه باشید.

از کی بپرسم؟ از ما

۱۰ سال پیش رستوران گردی و کافه نشینی به بخشی از برنامه هفتگی بسیاری از ما تبدیل شده بود، اطلاعات دقیقی از تعداد و تنوع کافه‌ها و رستوران‌ها در تهران وجود نداشت، مرجعی نبود که بگوید کدام رستوران کدام سبک غذایی را سرو می‌کند، یا ما برای انتخاب نهایی چه گزینه‌های خوبی در نزدیکی خودمان داریم، درست همان موقع بود که انتخاب یک مکان مناسب برای صرف غذا و نوشیدنی به یکی از سخت‌ترین کارهای ممکن تبدیل شده بود.

این نام ۱۰ سال پیش کار خود را با وب سایت Fidilio.com شروع کرد و همه تلاشش را کرد تا کامل‌ترین بانک اطلاعاتی در زمینه انواع کسب و کارهای غذایی باشد. با رواج بیشتر گوشی‌های نوکیا در آن دوران ( آن هم با سیستم عامل جاوا) باعث ورود فیدیلیو به یک دنیای جدید بود، فیدیلیو یکی از اولین و ماندگارترین اپلیکیشن‌های ایرانی که بیشترین میزان کاربر در قیاس با تمام نمونه‌های داخلی دارد، آخرین نسخه از نرم افزار فیدیلیو را می توانید از این لینک دانلود کنید.

از دی ماه سال ۸۷ تا امروز، فیدیلیو سعی کرده هر روز رشد کند و بزرگ و بزرگ‌تر شود و رسالت خود در معرفی بهترین کافه‌ها و رستوران‌ها و بالابردن سطح دانش غذایی مردم رو ادامه دهد. اولین رخدادهای غذایی ایران، اولین مسابقات ملی باریستا، بزرگترین نظرسنجی‌های غذایی، ثبت تاریخ نانوشته قدیمی‌ترین و بهترین کافه قنادی‌ها و رستوران‌ها و آموزش تخصصی رستوران داری و فعالیت در دنیای غذا و نوشیدینی و درکل همه تلاش‌ها و فعالیت‌های فیدیلیو باعث شده این نام همیشه و همیشه برای کاربرانش محبوب و قابل اعتماد باشد. بدون شک دنیا برای کاربران فیدیلیو دنیای خوشمزه تری است.

رویدادی به پاس ده سال تلاش خوشمزه

دوشنبه ۲۴ دی ماه جشن تولدی به مناسبت ۱۰ سالگی این برند خوشمزه با حضور جمعی از بزرگان عرصه غذا و نوشیدنی، فعالان کسب و کار غذایی، اینفلوئنسرها و اصحاب رسانه در کافه ربلان واقع در مرکز تجاری تندیس برگذار شد.

مراسم با سخنرانی آقای نادر رفتاری مالک برند “چلوکباب رفتاری” و از بزرگان صنعت غذایی ایران شروع شد که از روزهای اولیه فیدیلیو گفتند، در ادامه آقای محمد آقا محمد خانی (قهرمان اولین دوره مسابقات باریستای ایران) از نام‌های شناخته شده دنیای نوشیدنی‌های کافئین دار شروع به سخنرانی کردند و از زحماتی که فیدیلیو در این ۱۰ سال برای بالا بردن استانداردهای ایران کرده است گفتند.

آقای محمد افشین (از سرآشپزان به نام و موفق) و استاد علا پیشرو، حافظ صفائی (بنیانگذار کرپ کافه) از دیگر میهمانان فیدیلیو بودند. آقای میرابراهیمی رئیس اتحادیه رستوران ها هم در این مراسم سخنرانی کردند و اشاره کردند که فیدیلیو کمک بزرگ و شایان توجهی به رستوران ها کرده است و از این نظر رستوران ها مدیون فیدیلیو هستند.

پرداخت الکترونیک سامان (سپ) نیز به مناسبت دهمین سالگرد فیدیلیو هدیه ارزشمندی را به آقای مشایخی تقدیم کردند. سپ از همکاران بسیار مهم و استراتژیک فیدیلیو در تمام این سال ها بوده است. در انتها مراسم آقای میثم مشایخی بنیانگذار فیدیلیو برای میهمانان سخنرانی کردند و ضمن توضیح در مورد تلاشهای فیدیلیو به تشکر از افرادی که از ابتدا تا به امروز همراه فیدیلیو بودند و هستند پرداختند و در پایان از دو خبر و یا دو اتفاق جدید و جذاب رو نمایی کردند.

دو خبر جدید، دو اتفاق خوشایند

فیدیلیو در جشن ده سالگی از دو خبر جدید رونمایی کرد. نخست انتخاب یک شریک تجاری برای ادامه مسیر، انتخاب یک همراه که با آن بتوان این مسیر را با سرعت و قدرت بیشتری ادامه داد و تا جای ممکن بتوان استانداردها و کیفیت این نام تجاری را بالا برد. شرکت شناسا- پیشگامان امین سرمایه پاسارگاد– که از شرکت‌های زیر مجموعه بانک پاسارگاد قرار است در ادامه مسیر شریک فیدیلیو باشد و این خود خبر از اتفاقات جدیدتر، جذاب تر و البته بزرگتری را می‌دهد.

خبر دوم رونمایی از برپایی بزرگترین ایونت غذایی ایران بود، رویداد انتخاب بهترین رستوران ایران با انتخاب فیدیلیو که قرار است در سطح وسیع با حضور متخصص‌ترین‌های این حوزه برگزارشود و همراه با بزرگترین نظر سنجی مردمی باشد، اتفاقی که پیش از این شاهد آن نبودیم. در ادامه این ایونت‌ها قرار است اتفاقاتی همچون اعطای نشان فیدیلیو و بسیاری مسابقات و جشنواره‌ها در حوزه غذا و نوشیدنی برگزار شود. پس شما هم با فیدیلیو در ادامه مسیر همراه باشید تا بتوانید انتخاب های خوشمزه‌تری داشته باشد.

درباره ایمان تیموریان

یک علاقه‌مند به غذا و آشپزی، رستوران و کافه گردی هستم که تحصیلاتم را در رشته مهندسی برق تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه دادم ولی هیچ وقت دست از علایقم نکشیدم. همیشه دوست داشتم مکان‌های خوب و بد را به دیگران معرفی کنم تا به نحوی باعث پیشرفت و بالا رفتن سطح استانداردها در رستوران‌ها و کافه‌ها شوم . فیدیلیو بستری هست که این شرایط را برای ما فراهم کرده تا به این هدف برسیم.