خانه / 10کاری که خوب است انجام دهیم / کافه رستوران های دنج و عاشقانه برای قرارهای دو نفره

کافه رستوران های دنج و عاشقانه برای قرارهای دو نفره

دیدار عزیزانمان در هر زمان و مکانی می­ تواند قرار عاشقانه باشد. چه با بهانه و چه بی بهانه. اما بعضی مناسبت ها مثل تولد و سالگرد ازدواج فرصتی برای خاطره سازی و توجه بیشتر است. همینطور روز عشق که در این سال­ها از طرف ایرانی­ ها مورد توجه قرار گرفته. در چنین حال و هوایی کافه ­ها، رستوران­ ها، گلفروشی­ ها و شیرینی فروشی­ ها به تکاپو می­افتند تا به مشتری­ های خود بهترین خدمات را ارائه کنند و در شادی آن­ها سهیم باشند. ما هم تصمیم گرفتیم در مجله فیدیلیو ده­ کافه دنج­ عاشقانه را به شما معرفی کنیم.

 

عشق در سال‌های دور: «کافه‌ها، کافه قنادی‌ها و رستوران‌های قدیمی»

عشق زاده زندگی آدمی است. روزها و شب­ ها شانه به شانه ما قدم می­ زند. نه متعلق به آینده است و نه گذشته. در همه جا جاری است و هیچگاه تمام نمی­ شود. برای ابراز این عشق اما هستند افرادی که مکان­ های قدیمی را انتخاب می­ کنند. جایی که در و پنجره­اش راوی هزاران قصه ­عاشقانه باشد و میز­ها و صندلی ­ها امانت دار هزاران راز مگو. اگر از این دسته افراد هستید، پیشنهاد مجله فیدیلیو به شما کافه ­های قدیمی زیر است:

۱- رستوران هتل سوئیس – نیمه شب در پاریس

فرانسه و پاریس از کلماتی هستند که با مفهوم عشق عجین شده اند و به نوعی نماد عشق هستند. حال رستورانی را در نظر بگیرید که موسیقی و دکوری فرانسوی و قدمتی ۶۰، ۷۰ ساله دارد و قرار است میزبان یک شب عاشقانه و خاطره انگیز برای شما و همراهتان باشد. رستوران هتل سوئیس درست جایی در میان شهر، یکی از بهترین پیشنهادات بعنوان یک جای دنج، خاص و البته رویایی برای یک قرار خاص دو نفره است. اگر دوست دارید یارتان را تحت تاثیر قرار بدهید تنها یک راه دارید زنگ بزنید و میز خودتان را برای این شب بخصوص در رستوران سوئیس رزرو کنید.

برای مشاهده آدرس و مشخصات و منوی رستوران سوئیس بر روی نام کافه کلیک کنید

۲- کافه نادری

شما اهل خاطره و خاطره بازی هستید؟ شما به تاریخ معاصر ایران علاقه دارید؟ شما دوست دارید قهوه یا شامتان را در فضایی میل کنید که زمانی پاتوق بزرگان فرهنگ و هنر ایران بوده است؟ اگه جوابتان به این سوالات مثبت است، پس شما یک کافه نادری باز هستید. اینجا یکی از اولین کافه‌های ایران است و دنیا دنیا تاریخ و داستان پشت تک تک میز و صندلی‌های این کافه وجود دارد. قهوه ترک، ارمنی یا یونانی، شیرینی ناپلئونی، کافه گلاسه یا حتی شاتو بریان، مزه اینجا مزه خاطرست.

 

برای مشاهده آدرس و مشخصات و منوی کافه رستوران نادری بر روی نام کافه کلیک کنید

۳- کافه گل رضائیه

اگر زبان فارسی فرهنگ لغات مصوری داشت و شما در آن به دنبال تصویری برای کلمه «دنج» بودید بدون شک با عکسی از فضای داخلی کافه «گل رضائیه» روبرو می‌شدید. اینجا به معنی واقعی کلمه دنج و جذاب است و با نور قرمز رنگی که دارد بشدت رمانتیک و عاشقانست. این کافه قانون های خاصی دارد، مثلا هر ساعتی از روز باز نیست و فقط برای صبحانه و ناهار سرویس دهی دارد. پس قید سر زدن شبانه به کافه گل رضائیه رو بزنید. البته که اگه دوست دارید به کافه ای سر بزنید که زوج های ادبی هنری عاشقانه ترین قرارهایشان را آنجا می گذاشتند، اگه دوس دارید کنار میزی بشینید که میز مورد علاقه فروغ فرخ زاد، صادق هدایت و … بوده، در کل اگر دوس دارید کافه آنتلکتی را تجربه و تبدیل به خاطره کنید کافه گل رضائیه می‌تواند یک انتخاب خاص باشد.

برای مشاهده آدرس و مشخصات و منوی کافه گل رضائیه بر روی نام کافه کلیک کنید

کافه رستوران‌هایی نو اما با حال و هوایی قدیمی

۴- کافه روحی – باغ نگارستان

در کل باغ، حوض و بوستان و این جور مکانها یک حال و هوای رمانتیک خاصی دارند که اگر آدم، تنها هم به این فضاها سر بزند حالش دگرگون می شود. یکی از بهترین انتخاب‌ها برای یک قرار عاشقانه که عجیب حس و حال خوبی دارد «کافه روحی» باغ نگارستان است. فضای اینجا شرایطی را فراهم کرده که شما خودتان را در حال و هوای چهل پنجاه سال پیش غرق کنید. اینجا جایی است که می‌توانید از آن حس و حال خوب بگیرید و بعد از صرف یک «جگر جلا» یا قهوه و کیک باقلوا، قدمی هم در این باغ بجا مانده از دوران قاجار بزنید و سر صحبتی باز کنید خاطره‌ای بسازید و روز یا شب خودتان را به یاد ماندنی کنید.

برای مشاهده آدرس و مشخصات و منوی کافه روحی بر روی نام کافه کلیک کنید

۵- کافه تهرون ویلا – میزهای دو نفره کنار دیوار حیاط یا دو نفره‌های روی تراس

اینجا یکی از بهترین کافه ها برای قرار عاشقانه است. یک کافه دنج در یک کوچه که هر چه هوا رو به تاریکی می رود خلوت و خلوت‌تر می‌شود. اینجا هم حیاط دارد، هم حوض، هم سالن و هم بالکن، کافه تهرون یک خانه تقریبا ۷۰ ساله است که درست مثل یک خانه قدیمی دکور و مرمت شده. اینجا در حیاط و در بالکنش تعدادی میز دو نفره دارد که بهتر است فقط و فقط عشاق این میز و صندلی ها را انتخاب کنند. اینجا یک بهشت کوچک است که موزیک، نوشیدنی‌، نیم چاشت‌ و در کل قرار است همه چیز حال و هوای عشقانه شما رو دو چندان کند. اینجا کافه تهرون است در خیابان ویلا.

برای مشاهده آدرس و مشخصات و منوی کافه تهرون ویلا بر روی نام کافه کلیک کنید

۶- رستوران ضامن- مزون لباس عروس سابق

اینجا یک کافه عاشقانه جدید و یک گنج تقریبا دست نخورده و کمتر شناخته شده است. ضامن که پیش از این مزون لباس عروس بوده یک فضای دنج با میزان رومنس بالاست. اگر اهل مکان‌های قدیمی با حال و هوای تهران معاصر (چیزی در حدود دهه ۳۰ و ۴۰) هستید رستوران ضامن می‌تواند یکی از بهترین انتخابهایتان باشد. کافه‌ای با پنجره‌های چوبی قدیمی، میز و صندلی‌های لهستانی، چای و شربت و دمنوش آرامش بخش در ظروف قدیمی و رنگی و حال و هوایی خاطره انگیز.

برای مشاهده آدرس و مشخصات و منوی رستوران ضامن بر روی نام کافه کلیک کنید

کافه‌های خوش منظره

۷- دانته

اگر به افق ابدی علاقه دارید، اگر فکر می‌کنید تهران در شب با نور چراغ هایش خیلی خیلی قشنگ تر و عاشقانه تر است کافه دانته یک انتخاب جدید می‌تواند باشد. کافه‌ای که در محدوده یوسف آباد و درست بر بام یک مرکز تجاری بلند مرتبه بوده و شما یک ویوی کامل به کل تهران از شمال تا جنوب می‌توانید داشته باشید. تصور کنید در یک ارتفاع بلندی هستید و دارید با همراهتان صحبت می کنید و نور چراغ های شهر پشت سر شما و طرف مقابلتان چشمک میزند و بخار چای داغ یا بوی قهوه دمی هم فضا را تا جای ممکن رمانتیک کرده، اینجا پیشنهاد خوبی برای شما خواهد بود.

برای مشاهده آدرس و مشخصات و منوی کافه رستوران دانته بر روی نام کافه کلیک کنید

۸- شمرون کافه

بله صحیح است کافه شمرون با چهار شعبه نمی تواند یک انتخاب واحد باشد، ولی شما برای انتخاب یک کافه عاشقانه برای دیداری دو نفره چه به شعبه پارک گفتگو بروید که منظره رو به یک حوض بزرگ و انبوهی درخت و برج میلاد دارد، چه شعبه باملند که یک دید باز به دریاچه و یا حتی اگر انتخاب شما شعبه الهیه باشد که در یک باغ قدیمیست، آمبیانس و فضای اینجا کاملا صمیمی، دنج و دوستانست.

برای مشاهده آدرس و مشخصات و منوی کافه شمرون بر روی نام کافه کلیک کنید

مدرن یا  جذاب

۹- بابیلون بیسترو – شب‌های شیدایی

شاید اگر بگوییم اینجا یکی از بهترین و پر هزینه‌ترین دکورهای مدرن میان تمام کافه‌های شهر را دارد بیراه نگفته باشیم. اینجا از مبلمان، شومینه، تابلوها، نقاشی سقف و حتی موزیکی که می‌شنوید همه و همه با تمام کافه‌هایی که قبلا رفتید فرق دارد. اینجا شبیه به یک صحنه تئاتر است که اودیسه فضایی در آن در حال اجرا شدن است، اینجا بابیلون بیسترو است. بابیلون از کافه‌هایی است که قشنگ می‌توانید طرف مقابلتان را تحت تاثیر قرار بدهید، حرفایتان را با خیال راحت بزنید و از قهوه‌ها و غذاهاش لذت ببرید.

برای مشاهده آدرس و مشخصات و منوی بابیلون بیسترو بر روی نام کافه کلیک کنید

۱۰- کافه عاشقانه مهتاب – بی تو مهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم

تصور یک کافه با دیوارهای سبز و چند آینه با قاب چوبی، تصور یک کافه با کاموا و قلاب کاموا بافی، تصور یه کافه دنج و گرم و صمیمی برای یک قرار یا تجدید یک دیدار، یعنی تصور یک کافه‌ مثل «کافه مهتاب». اینجا کافه شاعرانه-عاشقانه است با دیوارهای سبز و آبی یواش که حس خوب در آن موج میزند، کافه مهتاب پاتوق خیلی از کافه بازهاست که درصد قابل توجهی از آنها را  عشاق جامعه تشکیل می‌دهند.

برای مشاهده آدرس و مشخصات و منوی کافه مهتاب بر روی نام کافه کلیک کنید

0/5 (0 Reviews)

درباره ایمان تیموریان

یک علاقه‌مند به غذا و آشپزی، رستوران و کافه گردی هستم که تحصیلاتم را در رشته مهندسی برق تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه دادم ولی هیچ وقت دست از علایقم نکشیدم. همیشه دوست داشتم مکان‌های خوب و بد را به دیگران معرفی کنم تا به نحوی باعث پیشرفت و بالا رفتن سطح استانداردها در رستوران‌ها و کافه‌ها شوم . فیدیلیو بستری هست که این شرایط را برای ما فراهم کرده تا به این هدف برسیم.