خانه / 10کاری که خوب است انجام دهیم / با ۱۰ رستوران تهران که بهترین استیک‌‌ها را سرو می‌کنند بیشتر آشنا شوید
بهترین استیک

با ۱۰ رستوران تهران که بهترین استیک‌‌ها را سرو می‌کنند بیشتر آشنا شوید

۱۰ بهشت برای استیک خوران تهران

از ابتدای تاریخ رستوران‌ها استیک همیشه جزو لوکس‌ترین و گران‌ترین گزینه‌های منوی هر رستورانی بوده است. این تکه گوشت گریل یا سرخ شده خوشمزه بسته به اینکه مربوط به کدام قسمت بدن گاو باشد و چه میزان پخته شده می‌تواند به یکی از لذیذترین وعده‌های غذایی شما تبدیل شود که تا به حال میل کرده‌اید. بدلیل قیمت بالای استیک شاید نتوان ریسک امتحان استیک در هر رستورانی را پذیرفت برای همین در این گزارش ۱۰ تایی از مجله فیدیلیو می‌خواهیم ۱۰ رستوران یا خانه استیکی که بهترین استیک را سرو میکنند و شما کاربران فیدیلیو به ما پیشنهاد داده‌اید، معرفی کرده و مورد بررسی قرار دهیم.

قبل از مشاهده این مطلب از شما دعوت میکنیم برای مشاهده ویدئو زیر (برای نمایش آی پی خود را تغییر دهید)

اگر دوست دارید استیک خور شوید باید آن را بیشتر بشناسید

برای شروع و برای اینکه یک استیک خوب را از بد بتوانید تشخیص دهید لازم است استیک را بیشتر بشناسید. استیک عنوان عمومی یک سری غذای گوشتی است که بصورت گریل یا طبخ در تابه تهیه می‌شوند. این غذا یک تکه ماهیچه از بدن گاو است که از قسمت‌های مختلف می‌تواند برش بخورد. تردی این استیک تحت تاثیر قسمتی از بدن گاو است که از آن بریده می‌شود. قانون کلی استیک‌ها می‌گوید که هر چه این ماهیچه از بدن گاو، کم تحرک‌تر و کم فعالیت‌تر باشد، این گوشت بعد از طبخ استیک تردی بیشتری به شما می‌دهد. هر چه این ماهیچه‌ها دورتر از گردن، پا و پشت گاو باشند قطعا نرم‌تر خواهد بود و هر چه این برش از استیک تردتر و لطیف‌تر باشد قیمت بیشتری نیز خواهد داشت.

 

۱ – کاساب (قصاب)

این روزها خانه استیک کاساب یکی از معروف‌ترین و تقریبا حرفه‌ای ترین خانه استیک‌های تهران است. رستورانی ترکیه‌ای که مدعی ارائه بهترین و متفاوت‌ترین انواع استیک چه در پخت و چه در برش است. این رستوران که زمانی گوشت‌های آن برش خورده و البته شناسنامه دار، از نیوزلند وارد می‌شدند اکنون دو شعبه در تهران دارد، یکی در خیابان فرشته و دیگری در خیابان دربند. کساب یکی از گرانترین استیک فروشی‌ها یا بهتر بگوئیم یکی از گرانترین رستوران‌های تهران است. اگر در سفارشات شما استیک T-Bone یا دنده گریل و امثال این‌ها باشد فاکتور شما به ازای هر نفر چیزی بیش از ۳۰۰ هزار تومان خواهد شد. البته که برای استیک خوب و با کیفیت قیمت بالایی هم باید پرداخت کرد.

برای مشاهده آدرس، منو و مشخصات رستوران کاساب فرشته بر روی نام رستوران کلیک کنید

۲ – آشپرخانه ویترین (Vitrine Kitchen)

اینجا مخصوص حرفه‌ای‌ها و طعم شناس‌هاست، ویترین جاییست که ممکن است به شما اجازه ندهند پخت Well Down را برای استیک تان انتخاب کنید، ویترین رستورانی است که می‌توانید مطمئن باشید استیکی که مثلا پخت Medium را برای آن انتخاب کرده‌اید در درست‌ترین درجه حرارت ممکن برای آن سرو خواهد شد. در ویترین استیک و رست بیف در خوشمزه‌ترین حالت و با بهترین side dish های ممکن سرو می شود. با سیب زمینی تنوری، سس چیمیچوری (یک سس خوشمزه مربوط به آمریکای لاتین). پروسه رفتن به آشپزخانه ویترین اینگونه است که شما خیلی معمولی به آن می‌روید، مقداری منتظر می‌مانید میزی به شما برسد، از بوی غذا و صدای جیلیز و ویلیزها گرسنه می‌شوید، با اولین برشی که از استیک میل می‌کنید وارد بهشت می‌شوید و در نهایت با یک دنیا طعم و مزه از آن جا خارج می‌شوید.

برای مشاهده آدرس، منو و مشخصات رستوران آشپزخانه ویترین بر روی نام رستوران کلیک کنید

۳ – رستوران سوئیس (هتل فردیس)

رستوران سوئیس یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های فرنگی ایران است که همچنان اصالت و کیفیت خود را حفظ کرده است. تعدادی از غذاهای این رستوران همچون سوپ پیاز، خوراک غاز و استیک‌هایش معروف هستند. استیکی که چند وقتی است در منوی این رستوران به چشم می‌خورد و هوش از سر هر عشق گوشتی می‌برد استیک فرانسوی آنتروکوت است، البته که مالکین این رستوران هیچ ادعایی سر سس کافه دو پاریس این استیک ندارند ولی غذایی که بعنوان استیک آنتروکوت برای شما سرو می‌کنند بینظیر است. کورس یا وعده غذایی که شامل سالاد آنتروکوت، ظرف مخصوص استیک با سس و یک حجم قابل توجهی سیب زمینی برشته و خوشمزه است که اگر این غذا را با آب انار تازه و خنک رستوران سوئیس میل کنید، مطمئنا به اوج لذت غذایی خواهید رسید.

برای مشاهده آدرس، منو و مشخصات رستوران سوئیس بر روی نام رستوران کلیک کنید

۴ – زرچ

رستوران زرچ یک رستوران کلاسیک با منوی ایرانی فرنگی است که غذاهای دریایی و استیک هایش پرطرفدارتر از بقیه هستند. یکی از معروف‌ترین غذاهایش هم استیک با سس قارچ مخصوص زرچ است که هر استیک خور با ذائقه کلاسیکی که آن را امتحان کرده به مشتری دائم آن تبدیل شده است. استیک‌های این رستوران علاوه بر اینکه دلچسب و لذیذ هستند، حجم خیلی زیادی هم دارند که باب دل ذائقه ایرانی پسندان است. این رستوران اکثر ایام هفته شلوغ است و احتمالا  در روزهای آخر هفته باید برای ورود به آن در صف بایستید، که البته این انتظار برای خوردن یکی از بهترین استیک های تهران می ارزد.

برای مشاهده آدرس، منو و مشخصات رستوران رستوران زرچ بر روی نام رستوران کلیک کنید

۵ -آنتروکوت

آنتروکوت یا رستوران فرانسه تهران را می‌توان از جهاتی یک رستوران منحصر به فرد معرفی کرد. مبلمان، دکوراسیون، تابلوهای روی دیوار و شکل پرده‌ها واقعاً حس یک رستوران فرنگی (البته به سبک ۲۰ سال پیش آن) را در شما ایجاد می‌کند. آنتروکوت یک رستوران بسیار دنج محسوب می‌شود بطوریکه اگر شما اطلاع نداشته باشید که یک رستوران در آن محل قرار دارد بعید است این رستوران به چشم شما بخورد. اگر استیک آنتروکوت را نمی شناسید باید بگوئیم که یک غذای فرانسوی است که تقریبا همان گوشت استیک ریب آی بوده و با سس مخصوص کافه دو پاریس و سیب زمینی سرخ شده و سالاد آنتروکوت سرو می‌شود. قیمت‌های این رستوران بالاتر از حد نرمال و  قیمت استیک اکثر رستوران‌های دیگر است چرا که آنتروکوت مدعی است که نماینده رستوران‌های معروف آنتروکوت فرانسه است.

برای مشاهده آدرس، منو و مشخصات رستوران رستوران آنتروکوت بر روی نام رستوران کلیک کنید

۶ – لئون

رستوران لئون ۱۹۶۰ یکی از با سابقه‌های سبک رستوران فرنگی در تهران است که یکی از معروفترین شعبه هایش در خیابان آبان قرار دارد. شهرت اصلی این رستوران بخاطر استیک‌های عالی و کوکتل‌های منحصربفرد آن است. پرسنل شیک و حرفه‌ای و محیط خاص این رستوران آن را به یکی از بهترین رستوران ها برای قرارهای دونفره استیک خوری تبدیل کرده است. پس اگر آماده یک روز خاص با یکی از بهترین استیک‌های تهران هستید، لازم است که حتما لئون ۱۹۶۰ را امتحان کنید.

برای مشاهده آدرس، منو و مشخصات رستوران رستوران لئون ۱۹۶۰ بر روی نام رستوران کلیک کنید

۷ – قاراشی همایون

این رستوران یکی از رستوران‌های تهران است که همچنان غذاهایش را به سبکی که در ۴۰ سال پیش مرسوم و به روز بوده سرو می‌کند. اینجا یکی از نقاط معروف استیک خوری تهران است، استیک‌های همایون شاید حرفه‌ای نباشد و همه را با یک مدل پخت سرو کند اما همان طعم و مزه قدیم را می‌دهد استیکی که حتما باید با دورچین همراه باشد، پوره سیب زمینی و سبزیجات آب پز و سسی که این روزها تقریبا همان مزه سس مایونز را می‌دهد. با همه این تفاسیر استیک‌های اینجا چون تداعی کننده روزهای خوش گذشته است همچنان طرفدارای خود را در این بازار شلوغ دارد.

برای مشاهده آدرس، منو و مشخصات رستوران رستوران قاراشی همایون بر روی نام رستوران کلیک کنید

۸ – سنسو

اگر دوست دارید یک استیک با سبک قدیمی و کلاسیکش میل کنید که با دورچین فراوانی همراه است سنسو یکی از بهترین پیشنهادات است. البته که سنسو در ابتدا با سالادهای سزارش (به سبک خودش) معروف شد و در ادامه پنه آلفرودوهایش محبوب مشتریان شد اما استیک هایش همیشه از پر سفارش های منویش بوده است. سنسو که جدیدا شعبه ای در سه راه یاسر نیاروان راه اندازی کرده یکی دیگر از پاتوق های استیک خوری است که شما همراهان فیدیلیو آن را پیشنهاد داده اید.

برای مشاهده آدرس، منو و مشخصات رستوران رستوران سنسو بر روی نام رستوران کلیک کنید و اپلیکیشن فیدیلیو را دانلود کنید

۹ – جنارو (ژوانی سابق)

رستوران جنارو چند شعبه در تهران دارد که شعبه خیابان مرزداران یکی از معروفترین‌های آن است. این رستوران یکی از شلوغترین رستوران‌ها با منوی فرنگی است که استیک ها و خوراک جگرش بسیار معروف و محبوب و میان مشتریانش پر طرفدار است. این رستوران یک بشقاب ویژه دونفره هم دارد که انواع استیک مرغ و گوشت و ماهی را یک جا در یک بشقاب سرو می کند. اگه اهل استیک و استیک خوری هستید جنارو از جاهایی است که باید آن را تجربه کنید.

برای مشاهده آدرس، منو و مشخصات رستوران رستوران جنارو (ژوانی) بر روی نام رستوران کلیک کنید

۱۰ – مم مد استیک

این روزها اکثر مردم دنیا به واسطه معجزه اینستاگرام با نصرت اوستا (معروف ترین شخصیت در دنیای استیک) آشنا هستند، فردی که نحوه نمک ریختنش روی گوشت باعث معروفیتش در سطح جهانی شد. اما پیش از آن که ما با نصرت و نصرت استیک هاوس آشنا بشویم در تهران خودمان شاهد مم مد استیک هاوس بودیم که یک کپی ماهرانه از رستوران‌های زنجیره‌ای نصرت استیک است. مم مد استیک یکی از بزرگترین خانه استیک های ایران است که تنوع بسیار زیادی در انواع استیک دارد. مم مد استیک‌هایش را با دورچین‌های مختلف و برخی از استیک‌هایش را سر میز مشتری آماده می‌کند که بسیار جذاب و خوشمزه است اینجا بنظر خیلی ها از بهترین استیک فروشی های تهران است.

برای مشاهده آدرس، منو و مشخصات رستوران مم مد استیک هاوس بر روی نام رستوران کلیک کنید

 

استیک پخت‌های مختلفی دارد که از Rare (یا تقریبا خام) شروع شده و به Well Down کاملا پخته ختم می‌شود. برای اینکه یک استیک با طعم واقعی را مزه کنید نباید بیشتر از Medium Well بروید. رستورانی در استیک حرفه‌ای است که از شما بپرسد چه پختی را میل دارید و به شما پیشنهاد دهد پخت‌های کمتری را مثل Medium  و Medium Rare انتخاب کنید تا لذت بیشتری از استیکتان ببرید.

همونطور که گفتیم لیست کامل بهترین استیک ها در اپلیکیشن فیدیلیو هم وجود دارد. برای دیدن لیست تمام استیک های خوب شهر، می توانید اپلیکیشن جدید و پرمخاطب فیدیلیو رو برای ios و از گوگل پلی و کافه بازار برای اندورید دانلود کنید.

درباره ایمان تیموریان

یک علاقه‌مند به غذا و آشپزی، رستوران و کافه گردی هستم که تحصیلاتم را در رشته مهندسی برق تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه دادم ولی هیچ وقت دست از علایقم نکشیدم. همیشه دوست داشتم مکان‌های خوب و بد را به دیگران معرفی کنم تا به نحوی باعث پیشرفت و بالا رفتن سطح استانداردها در رستوران‌ها و کافه‌ها شوم . فیدیلیو بستری هست که این شرایط را برای ما فراهم کرده تا به این هدف برسیم.

3 نظرها

 1. درود به شما
  مستقیم میرم سر اصل مطلب
  واقعا چرا این همه رستوران ! که ادعا میکنن ما بلدیم استیک درست کنیم ، ما خدای استیکیم ما چنانیم و چنان ، نمیتونن یه استیک خوب ارایه کنن . خیلی از جاههایی که اینحا معرفی شده و نشده هم رفتم . مشکل فکر کنم از اونجایی شروع میشه که صاحبین این رستورانها و آشپزهاشون تا به الان استیک حوب و درست نخوردن !!! مثلا دیشب : به رستوران معروفی که در فردوس شرق هست رفتم . سفارش دو استیک فیله ۳۵۰ گرمی دادم با پخت آبدار، به علاوه سالاد سزار و دو نوشایه قوطی. ( علی الرغم اینکه گفتم فاصله سالاد و غذای اصلی ۲۰ دقیقه باشه ، با هم آوردن ) . استیک فیله با قطر نیم سانت و خشک !!!!!! با دورچین خیلی ابتدایی . ۳۴۵۰۰۰ تومان . ۹۸/۰۲/۰۲

  • ایمان تیموریان

   پیشنهاد میکنیم در هر کافه یا رستورانی غذایی مطابق استانداردهای موجود و سفارش شما سرو شد سریعا موضوع را به مدیران آنجا اطلاع دهید و خواستار بهبود کیفیت شوید تا در گذر زمان شاهد بهبود سطح کیفی رستوران ها باشیم.

 2. من به همراه تنی چند از دوستانم در بهمن ماه ۹۷ به رستوران لئون مرکز خرید سام در خیابان فرشته رفتیم. از نظر همه ما پاستا، پیتزا ، دسر و چایی بسیار بسیار بی کیفیتی سرو شد و با قیمت های بسیار بالا. جای تعجب هست که رستوران لئون بتونه استیک با کیفیت سرو بکند.