خانه / تاپ / رندی رستورانی خانگی با غذای خانگی

رندی رستورانی خانگی با غذای خانگی

اگر اهل غذا و غذاگردی باشید پس حتما با سبک‌های مختلفی از خوراک‌ها آشنایی دارید. سبک ایرانی، ایتالیایی، ترکی و … اما سبکی از غذا هست که عطر و طعم و مزش با اختلاف زیادی بهتر از هر سبک غذایی دیگر است. بله سبک غذای خانگی که مزه‌ای متفاوت از مزه غذای رستورانی و هتلی دارد و با اولین قاشق یا لقمه آن با سرعت نور شما را یاد دستپخت مادربزرگ یا مادرتان می‌اندازد. در این گزارش آگهی از مجله فیدیلیو میهمان رستوران رندی بودیم، رستورانی با سبک غذای خانگی و فضای خاص و نوستالژیک.

رستوران رندی رستورانی با آجرهای سفید

رندی در گویش شمالی (محدوده گرگان و مازندران) به معنی ته دیگ است و تقریبا دو سالی از افتتاح آن می‌گذرد. رندی یک رستوران با سبک خانگی است و المان‌های این سبک را از جلوی در رستوران می‌توان مشاهده کرد. حوض کوچک با فواره و گلدان‌های اطرفش و چند میز و صندلی کوچکی که دور آن چیده شده جان می‌دهد برای یک غروب خنک پاییزی.

 

داخل رستوران که می‌شوید رندی را با اتاق پذیرایی یک خانه قدیمی اشتباه می‌گیرید. خانه‌ای قدیمی که خیلی خوش سلیقه و زیبا به روز شده اما اصالتش را همچنان حفظ کرده است. دیوارهای آجری سفید، میزهای چوبی با صندلی‌های جورواجور قدیمی، کمد چوبی و بشقاب‌های زیبایی که به دیوار آویزان است همگی نشانه‌هایی از این منزل قدیمیست.

رندی یک رستوران دوطبقست، طبقه دوم هم چیزی از نشانه‌های خانگی کم ندارد، صندلی‌های ارج قدیمی (اما تر و تمیز) ، تلویزونی سیاه و سفید و بازی‌های قدیمی که سر میزها می‌توان دید همگی برای یک خاطره بازی کافیست. رستوران رندی فضای گرم و صمیمی و محیط دنجی دارد که می‌توان ساعت‌ها در آن نشست و علاوه بر طعم مزه خوب غذاهای خانگی آن از فضا و موسیقی گوشنوازی که در حال پخش است لذت برد.

غذا با رندی برشته

جنس و طعم غذاهای رستوران رندی با غذای دیگر رستوران ها و غذا خوری ها فرق دارد. اینجا همه غذاهای عطر طعم خونگی دارند. اینجا اکثر غذاهای برنجی بصورت قالبی و با ته دیگ‌های ترد و برشته و جذاب سرو می‌شود. وقتی می‌گوییم غذای خونگی یعنی یک سبزی پلو با ماهی سرخ شده و سیر ترشی، یعنی یک کباب تابه‌ای با برنج ایرانی و کره محلی، یعنی یک لوبیا پلو با گوشت تکه‌ای و سالاد شیرازی یعنی طعمی که جز در خونه به سختی می‌توان در جای دیگری آن را تجربه کرد. حتما شما هم با نظر ما موافقید که طعم قیمه‌های خونگی یا قیمه‌های نذری ورای دیگر قیمه‌ها است طعمی که در رستوران رندی می‌توانید هر روز آن را تجربه کنید.

رندی یک رستوران با منوی غذایی شمالی نیست اما غذاهای شمالی پرطرفداری را سرو می‌کند است ،کباب ترش اینجا یکی از قوی‌ترین (خوشمزه‌ترین) کباب ترش‌های تهران است. رندی یک برنامه غذای روز دارد که در آن غذاهای ایرانی کمیابی را سرو می کنند. غذاهای خوشمزه اما رو به فراموشی، چیزی مثل خورشت ریواس بینظیر.

غذای خانگی رندی را باید از نزدیک تجربه کرد تا متوجه ناب بودن مزه آن شد. یک سفره مملو از بورانی بادنجان و سالاد شیرازی، کشک بادنجان و میرزا قاسمی برای پیش غذا، انواع غذاهای خورشتی، دریایی و یا حتی کباب و جوجه، بله این یک سفره واقعی خانگی است با هیچ غذای دیگر نمی‌توان آن را پر کرد. البته که قرار نیست این غذاهای جذاب را بدون نوشیدنی میل کنیم. رندی یک منوی نوشیدنی خوشگوار هم دارد، از دوغ خانگی دست ساز تا انواع شربتهای خانگی و عرقیات سنتی و سالم.

یک لیوان مهرآباد تقدیم شما

رندی فقط یک رستوران خانگی نیست، در اینجا کلکسیونی از دمنوش‌های دست ساز و جذاب و پر خاصیت سرو می شود. دمنوش های با اسامی خاص  مثل کویر و سیستان و برای طبع‌ها و سلیقه‌های مختلف. رندی جزو معدود رستوران هایی‌است که از ساعت شروع به کارش (حوالی ۱۱ صبح) تا پایان شب یکسره باز است و در هر ساعتی این غذای خانگی خوشمزه را سرو می‌کند. منوی اینجا برای عصرانه هم منوی جذابی است، املت خانگی و بشقاب پنیر و گوجه و خیار که با نان سنگک تازه سرو می‌شود و بهترین و سالم ترین غذاهایی هستند که می توان برای یک دورهمی دوستانه در نظر گرفت.

به رستوران خانگی رندی خوش آمدید

در رستوران رندی با شما درست مثل یک میهمان خانگی رفتار می‌شود. از لحظه ورود و نوشیدنی پیشواز، از بازی‌هایی که در زمان آماده شدن غذا برای شما می‌آورند تا سرگرم شوید، از کتاب خاطراتی که خاطرات بیشمار میهمان رستوران رندی در آن مکتوب است و حالا نوبت شماست که به رسم یادگاری چیزی برای این تجربه خوشمزه خود بنویسید. بله رندی رستورانی تمام خانگی با حس حالی است که حتما باید آن را تجربه و این تجربه خوب را بارها و بارها تکرار کرد.

برای مشاهده منو، آدرس و نظرات رستوران رندی بر روی نام رستوران کلیک کنید

درباره ایمان تیموریان

یک علاقه‌مند به غذا و آشپزی، رستوران و کافه گردی هستم که تحصیلاتم را در رشته مهندسی برق تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه دادم ولی هیچ وقت دست از علایقم نکشیدم. همیشه دوست داشتم مکان‌های خوب و بد را به دیگران معرفی کنم تا به نحوی باعث پیشرفت و بالا رفتن سطح استانداردها در رستوران‌ها و کافه‌ها شوم . فیدیلیو بستری هست که این شرایط را برای ما فراهم کرده تا به این هدف برسیم.