خانه / 10کاری که خوب است انجام دهیم / معرفی ۱۰ کافه دانشجویی برتر تهران برای ثبت خاطرات این دوران شیرین

معرفی ۱۰ کافه دانشجویی برتر تهران برای ثبت خاطرات این دوران شیرین

یک کافه دانشجویی برتر خصوصیات ویژه‌ای دارد؛ مثلا اینکه موقعیت مکانی کافه به دانشگاه نزدیک و یا دسترسی به آن با وسایل حمل و نقل عمومی آسان باشد. دیگر اینکه کافه امکان تجمع‌های دانشجویی را داشته‌باشد، زمان استفاده از کافه محدود نباشد، فضایی مناسب برگزاری کلاس‌های آموزشی و مجهز به اینترنت پر سرعت باشد. اما شاید مهمترین نکته در مورد این نوع کافه‌ها دارا بودن منو اقتصادی‌ست.

دوران دانشگاه و ایام خوش دانشجویی از خاطره‌انگیزترین مقاطع زندگی هر فرد است. وارد شدن به دنیای بزرگ‌سالی، استقلال و گسترش روابط اجتماعی با افرادی که تا حد زیادی شبیه ما فکر می‌کنند، دلیل خاص بودن آن است. این دوستی‌ها گاهی در کلاس درس و گاهی در حیاط و سلف دانشگاه شکل می‌گیرد؛ اما ادامه آنها و ساخت خاطرات شیرین، اغلب در دورهمی‌ کافه‌های اطراف دانشگاه اتفاق می‌افتد. جایی که گاهی با فراغ بال و برای استراحت بعد از کلاس درس به آنجا می‌رویم و گاهی هم آنجا خود کلاس درس است!

۱۰ کافه دانشجویی برتر تهران

با این مقدمه امروز می‌خواهیم ۱۰ کافه دانشجویی برتر تهران را به شما معرفی کنیم. کافه‌هایی که سعی کردند محیطی باب میل جوانان به ویژه دانشجویان ایجاد کنند. شاید برخی از آنها همه آیتم‌های یک کافه دانشجویی برتر ، به ویژه قیمت مناسب را نداشته‌باشند، اما حتما چیزی هست که آنجا را به پاتوق همیشگی دانشجویان تبدیل کرده‌است. پس با معرفی ۱۰ کافه برتر دانشجویی تهران در این مطلب از مجله فیدیلیو همراه باشید.

۱-کافه ریسادو

۱۰ کافه دانشجویی برتر تهران، کافه ریسادو

خیابان کریمخان زند یکی از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین خیابان‌های پایتخت به حساب می‌آید. این خیابان پر از کافه و انتشاراتی‌های مختلف است و به عنوان یکی از محبوب‌ترین پاتوق‌های جوانان به ویژه دانشجویان به‌شمار می‌رود.

کافه ریسادو در همین حوالی قراردارد. یک کافه دانشجویی برتر با فضایی پر از گل و گلدان و دو بخش سرپوشیده و حیاط. اینجا یک مکان عالی برای دورهمی و بازی‌ست و از این حیث در محدوده خود منحصر به فرد است؛ وجود ویدویو پروژکتور برای تماشای مسابقات ورزشی، برد گیم و میز مخصوص بازی تخته که همگی بدون محدودیت زمانی هستند. از ویژگی‌های خوب دیگر این کافه غولی به نام “گنده برگر” است که یک انتخاب حجیم، اقتصادی و مناسب دانشجویان است. همچنین یک اتفاق جالب در کافه ریسادو این است که روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته به افرادی که پژو ۲۰۶ RC دارند تخفیف خوبی می‌دهند!

برای مشاهده منو قیمت، آدرس و نظرات درباره‌ی کافه ریسادو بر روی نام کافه کلیک کنید

۲-کافه نفس

10 کافه دانشجویی برتر تهران، کافه نفس

مگر می‌شود دانشجو باشی و سری به خیابان انقلاب و کافه‌های خوش آبرنگش نزنی! کافه‌هایی که همیشه پر است از اکیپ‌های دوستی و دانشجویی و افرادی که برای خرید کتاب به آنجا می‌روند. کافه نفس یک ساختمان قدیمی با دکوراسیون قدیمی‌ست که گیاهان نقش مهمی در محیط آن دارند. اینجا یک کافه کاملا اقتصادی با محیطی آرام و مناسب دانشجویان است. در کافه نفس می‌توانید بنا بر سلیقه خود غذاها را تغییر دهید البته تا حد امکان. یکی از بهترین ویژگی‌های اینجا امکان شارژ کردن نوشیدنی‌هایی مثل قهوه فرانسه و موهیتو است. یعنی با یک بار خرید می‌توانید هر چندبار که بخواهید لیوان خود را پر کنید، آنجا بشینید از مصاحبت با دوستان یا درس خواندن لذت ببرید. همچنین اینجا انواع نوشیدنی‌ها و غذاها با اختلاف ۴۰ تا ۵۰ درصد ارزان‌تر، به صورت بیرون‌بر ارائه می‌شوند.

 

برای مشاهده منو قیمت، آدرس و نظرات درباره‌ی کافه نفس بر روی نام کافه کلیک کنید

۳-کافه اوریانت

10 کافه دانشجویی برتر تهران، کافه اوریانت

بیشتر قهوه بازان حرفه‌ای کافه اوریانت، حوالی دروازه دولت را می‌شناسند. اگر از طرفداران واقعی قهوه باشید حتما بیش از یکبار به آنجا رفته‌اید. این یک کافه قدیمی‌ست که ساختمان آن متعلق به یک کافه قنادی بوده، مربوط به پنجاه سال پیش و از آن زمان تا کنون حالت اولیه خود را حفظ کرده‌است. اینجا فقط قهوه و انواع نوشیدنی‌های گرم بر پایه قوه سرو می‌شود. محبوب‌ترین آیتم کافه اویانت قهوه ترک با شیرینی پروک است که حتما باید امتحان کنید. منوی کاملا اقتصادی و فضای آرام اینجا شرایط را برای مطالعه کتاب یا درس خواندن و همچنین قرارهای کاری کاملا ایده‌آل کرده‌است. دو واژه “بوی قهوه” و “سکوت” کافه اوریانت را به خوبی توصیف می‌کنند.

 

برای مشاهده منو قیمت، آدرس و نظرات درباره‌ی کافه اوریانت بر روی نام کافه کلیک کنید

۴-کافه کتاب ایما

10 کافه دانشجویی برتر تهران، کافه کتاب ایما

کافه کتاب ایما در نزدیکی میدان انقلاب یک بنایی با قدمتی  ۱۰۰ ساله است و ساختار حجره حجره آن، وجود میزهایی با ظرفیت بالا و دسترسی به اینترنت پر سرعت، همگی باعث شده تا ایما محل مناسبی برای گردهمی‌های کاری و آموزشی باشد. اینجا یک کتابخانه دارد که می‌توانید از آن کتاب به امانت بگیرید و همچنین کتاب هدیه دهید. برگزاری کلاس‌های آموزشی مثل طراحی، زبان و غیره نیز از برنامه‌های روتین اینجاست. در یک کلام اینجا یک کافه دانشجویی الصل است! جو صمیمی و دوستانه با یک منوی معمول کافه هم از دیگر ویژگی‌هایی‌ست که ایما را در میان قشر دانشجو محبوب کرده است؛ به طوری که به گفته مشتری‌ها ایما خانه دوم آنهاست.

 

برای مشاهده منو قیمت، آدرس و نظرات درباره‌ی کافه کتاب ایما بر روی نام کافه کلیک کنید

۵کافه روبرت دارآباد

10 کافه دانشجویی برتر تهران، کافه امیرچاکلت دارآباد

امیرچاکلت سابق یا روبرت کنونی یک برند اکونومیست و از این بابت کاملا مناسب روزگار دانشجویی. کافه امیرچاکلت دارآباد سال‌هاست که میزبان دانشجوها و شاهد شکل‌گیری دوستی‌های بسیاری بوده‌است. اینجا برای کسانی که دوران دانشجویی آنها به پایان رسیده‌است، محلی‌ست برای تجدید خاطره؛ چراکه جو حاکم بر کافه امیرچاکلت دارآباد جوی صمیمی و رفیق مآبانه است! بنابراین اینجا می‌توانید با خیال راحت ساعت‌ها بنشینید و در کنار تماشای چشم انداز زیبای کافه، درس بخوانید، کار کنید و یا میتینگ‌های آموزشی برگزار کنید.

 

برای مشاهده منو قیمت، آدرس و نظرات درباره‌ی کافه روبرت دارآباد بر روی نام کافه کلیک کنید

۶-کافه کارگاه

10 کافه دانشجویی برتر تهران، کافه کارگاه

این کافه یک کارگاه نقاشی است! بله درست متوجه شدید. اینجا پر از بوم، رنگ، قلمو و سطل‌های رنگ است. وقتی وارد کافه می‌شوید انگار به یک کارگاه نقاشی رفتید. اینجا می‌توانید در کنار کار و نقاشی از یک لیوان نوشیدنی گرم یا یک غذای خوشمزه لذت ببرید. طراحی فضا، ظروف و نحوه سرو غذاها همگی به گونه‌ای است که نشانه‌ای از هنر و نقاشی دارد. کافه کارگاه با نوع کانسپت و دیزاینی که دارد دل دانشجوهای هنر را برده و اینجا را به قرارگاه همیشگی آنها تبدیل کرده‌است. همچنین ایونت‌های هنری زیادی در اینجا برگزار شده و بسیاری از اساتید هنر مهمان کافه کارگاه هستند.

 

برای مشاهده منو قیمت، آدرس و نظرات درباره‌ی کافه کارگاه بر روی نام کافه کلیک کنید

۷-د کافه

10 کافه دانشجویی برتر تهران، د کافه

د کافه یک کافه دانشجویی تمام عیار بوده که دیوار به دیوار دانشگاه امیرکبیر واقع‌ شده‌است. به همین دلیل بالغ بر ۸۰ درصدر مشتری‌های کافه را دانشجویان تشکیل می‌دهند. دانشجویان فعلی و دانشجویان قدیم؛ فضای اینجا کاملا میلینال‌ و دانشجویی‌ست. طراحی فضا بسیار ساده و آرام است. به طوری که در رنگ‌آمیزی دیوارها از رنگ‌های تند استفاده نشده است، هیچ گونه قاب عکسی بر روی دیوارها وجود ندارد و به طورکلی چیزی نیست تا حواس شما را پرت کند و تمرکزتان را برهم بزند. اینجا بهترین گزینه برای درس خواندن و مطالعه است.

 

برای مشاهده منو قیمت، آدرس و نظرات درباره‌ی د کافه بر روی نام کافه کلیک کنید

۸-کافه گراف

۱۰ کافه دانشجویی برتر تهران، کافه گراف

صبحانه‌های خوش آب و رنگ کافه گراف به ویژه پنکیک‌های خاص و لاته‌های خوش طعم آن محبوبیت زیادی نزد کافه نشینان دارد؛ علاوه بر آن کافه گراف به دلیل فضای آرام و دنجی که دارد به عنوان یک مکان ایده‌آل برای قرارهای کاری، درس خوندن و یا مطالعه کتاب شناخته می‌شود. البته به منظور سرگرمی هم می‌توانید به کافه گراف سر بزنید. چراکه بر روی میزها وسایل بازی مهیاست. اینجا یک کافه کاملا میلینال با دکور آبی جذاب و یک کتابخانه کوچک است.

 

برای مشاهده منو قیمت، آدرس و نظرات درباره‌ی کافه گراف بر روی نام کافه کلیک کنید

۹-کافه ویش

10 کافه دانشجویی برتر تهران، کافه ویش

کافه ویش در کنار شهر کتاب انقلاب قراردارد. به همین دلیل به آن “کافه شهر کتاب” هم می‌گویند. مکانی زیبا متشکل از دو بخش حیاط (مشترک با شهر کتاب) و سالن سرپوشیده. حیاط آن پر است از درختان کاج بلند و بید همراه با چترهای رنگی. سالن داخل هم با المان‌هایی از طبیعت تزئین شده که نمایی چشم‌نواز دارد. اینجا هم یک کافه اقتصادی با حجم قابل قبول غذا برای دانشجویان به‌شمار می‌رود. بنابراین بعد از انقلاب گردی، کافه ویش قطعا می‌تواند یک انتخاب عالی برای استراحت و صرف یک نوشیدنی دلچسب باشد.

 

برای مشاهده منو قیمت، آدرس و نظرات درباره‌ی کافه ویش بر روی نام کافه کلیک کنید

۱۰کافه کاوان

10 کافه دانشجویی برتر تهران، کافه کاوان

نمی‌شود از کافه و رستوران حرف زد اما به کافه‌های منطقه‌ شهرک غرب و سعادت‌آباد اشاره نکرد. آخرین کافه دانشجویی برتر لیست ما کاوان است. با اینکه کاوان جزو کافه‌های اقتصادی به شمار نمی‌رود اما محیط گرم و آرام ‌آن برای تجمعات دانشجویی، مطاله کردن، درس خواندن و همچنین گذراندن یک بعدظهر خاطرانگیز عالی‌ست! منوی کاوان بسیار جامع است و برای صبحانه‌ هم می‌توانید روی آن حساب کنید.

 

برای مشاهده منو قیمت، آدرس و نظرات درباره‌ی کافه کاوان بر روی نام کافه کلیک کنید

درباره زهرا بیدمشکی

دنیای خوراکی‌ها همیشه برای من یه دنیای هیجان‌انگیز بوده؛ یه غذای دلچسب می‌تونه حال آدمو عوض کنه و فیدیلیو اونجاییه که میشه یه عالمه بهونه خوشمزه رو برای ساختن یه حال خوب توش پیدا کرد.