خانه / کافه و رستوران / اغذیه آقاخان یک ساندویچی نوستالژیک که دل شما را کباب می‌کند
شاخص

اغذیه آقاخان یک ساندویچی نوستالژیک که دل شما را کباب می‌کند

در گذشته‌هایی که سوسیس و کالباس و انواع پیتزا به اندازه حالا محبوب و فراگیر نشده بود اغذیه فروشی‌ها محلی برای صرف یک وعده غذای تقریبا حاضری، سریع و خوشمزه بودند. اغذیه فروشی‌ها معمولا میز و صندلی ندارند و خیلی هم باکلاس نیستند و شاید از نظر عده‌ای بهداشت آنچنانی هم نداشته باشند. یک ویژگی این اغذیه فروشی‌ها است که باعث شده همچنان شاهد برخی از آن ها باشیم خوراک ارزان و خوشمزه ای است که در آن ها سرو می شود. از عصر طلایی اغذیه فروشی‌ها گذشته‌ایم و اکنون تعداد محدودی از آنها باقی مانده‌اند. به تازگی اغذیه فروشی جدیدی شروع به کار کرده که یادآور همان اغذیه ساندویچی‌های نوستالژیک است، با این تفاوت که طراحی خاص و جذابی دارد و بهداشت به حد اعلایی در آن رعایت می‌شود. با مجله فیدیلیو همراه باشید تا با هم سری به اغذیه آقاخان بزنیم.

اغذیه آقاخان آن چیز که عیان است

بعدی قبلی

بعدی قبلی

اغدیه آقاخان را می‌پسندم

  • فضای نوستالژیک و طراحی زیبا
  • منوی جمع و جور با گزینه‌های جذاب و خوشمزه
  • نبود سوسیس و کالباس

 

اگر گذرتان به خیابان پاسداران کمی بالاتر از میدان نوبنیاد افتاده باشد درست نبش خیابان کوهستان ششم احتمالا چشمتان به مغازه‌ای افتاده است که طراحی متفاتی دارد. مغازه‌ای دو نبش با ویترینی بزرگ رو به آشپزخانه اغذیه آقاخان. قسمت بالای نمای بیرونی اغذیه آقاخان پر است از شیشه‌های خالی نوشابه‌ کوکا مشهدی و در نمایی کهحکم تابلوی اینجا را دارد روی کاشی‌های سفید با خط خوشی این جمله نوشته شده است: « با شرافتم تازگی و سلامت محصولاتم را تضمین می کنم» این جمله از آقا مصطفی خان مالک این اغذیه فروشی باحال است. روی دیوار دیگر اغذیه آقاخان منوی آن‌ها نوشته شده است. اولین چیزی که در منوی اینجا جلب توجه می‌کند این عبارت است: «سوسیس و کالباس نداریم». چه خوب که سود را فدای سلامت نکرده‌اند.

اغذیه آقاخان مغازه کوچکی نیست اما بیش‌تر فضای خود را به آشپزخانه اختصاص داده و برای افرادی که می‌خواهند غذایشان را در همینجا میل کنند جای بسیار کمی در نظر گرفته است. آقاخان هم به رسم اکثر اغذیه فروشی‌ها میز و صندلی ندارد و فقط یک صفحه فلزی کوچک به گوشه دیوار آویزان است که اندک مشتریانی امکان صرف سفارش خود را روی آن دارند.

یک دکور قهوه‌خانه‌ای متفاوت

دکور اینجا به شدت خاص و نوستالژیک است و طراح آن همان کسی است که طراحی رستوران روحی را هم به عهده داشته است و المان‌های خاطره انگیزی که در آن رستوران به چشم می‌خورد را اینجا هم می‌توانید مشاهده کنید. از صندلی و تلویزیون قدیمی تا ظرف‌های بزرگی که مخصوص ترشی هستند. از دیوار نوشت‌هایی مثل «دلمو کباب کردی» تا ظروفی که شربت‌ها و دوغ مخصوص اغذیه آقاخان در آن نگه‌داری می‌شود. این جا یک اغذیه فروشی متفاوت است.

از ویرتین و یا پنجره بیرونی آقاخان شما می‌تواند به تمام روند آماده سازی غذا نگاهی بیاندازید و خیالتان از بابت تمیزی و دلچسب بودن اغذیه‌ها راحت باشد. اصلا این پنجره رو به آشپزخانه یک تبلیغ خوب و هم جلب کننده حس اطمینان مشتریان خواهد بود.

صبحانه میخ تن است

بعدی قبلی

بعدی قبلی

اغذیه آقاخان را نمی‌پسندم

  • فضای بسیار کوچک برای صرف غذا
  • توقع غذاهای خوشمزه‌تری از اغذیه آقاخان داریم

منو تقریبا همان منوی شناخته شده اکثر اغذیه فروشی‌هاست، با این تفاوت که در اغذیه آقاخان خبری از سوسیس و کالباس نیست. منو شامل زغالی‌ها، غذاهایی مثل کباب آقاخان، کباب لولی و کباب تابه‌ای می‌شود. بخش دیگر منو واویشکاهای روسی ،که حداقل در تهران رو به فراموشی بودند، صبحانه، خانگی‌ها و پیش خوراک‌ها است.نمونه‌های نیمه آماده و خام آن از ویترین یخچالی بزرگی که در اینجا قراردارد قابل مشاهده است. تازگی و کیفیت محصولات از همین جا هم قابل مشاهده است.

یافتن ساندویچ کوکو سبزی و دیدن کوکو سیب زمینی‌های قل قلی، سینی هایی که پر از کباب های چوبی تازه و تمیز است شربت های دست ساز و دوغ اراج ویژه ای که در این اغذیه فروشی سرو می شود هم صفای خاص خودش را دارد. تمام ساندویچ ها در نون بلکی سرو می شود. شما اگر دوس داشته باشید می توانید تا آماده شدن سفارش خود از پیش غذاهای اینجا مثل خوراک لوبیا هم مزه کنید. خوراک لوبیا و سوپ اغذیه آقاخان هم به صورت نستالژیکی در ظروف فلزی سرو می‌شودند.

تازه سالم و شرافتمندانه

بعدی قبلی

بعدی قبلی

اغذیه آقاخان هنر و خلاقیت زیادی به خرج داده و درمیان انبوه کافه‌ها و رستوران‌هایی که همگی می‌خواهند باکلاس باشند اغذیه آقاخان خیلی خاکی، مشتی و با صفا به کار خود ادامه می‌دهد. شاید همه خوراک‌های اینجا باب میل شما نباشد و جایی برای نشستن نداشته باشد اما تمیزی، مواد اولیه تازه، طراحی خوب و خاطره انگیز بودن اینجا همگی عواملی هستند که باعث می‌شود آقاخان در لیست مکان‌هایی که حتما باید به آن سر زد قرار بگیرد.

با اپ فیدیلیو بهترین کافه و رستوران های اطرافت رو پیدا کن

درباره ایمان تیموریان

یک علاقه‌مند به غذا و آشپزی، رستوران و کافه گردی هستم که تحصیلاتم را در رشته مهندسی برق تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه دادم ولی هیچ وقت دست از علایقم نکشیدم. همیشه دوست داشتم مکان‌های خوب و بد را به دیگران معرفی کنم تا به نحوی باعث پیشرفت و بالا رفتن سطح استانداردها در رستوران‌ها و کافه‌ها شوم . فیدیلیو بستری هست که این شرایط را برای ما فراهم کرده تا به این هدف برسیم.

موارد جالب

طعم ناب سوسیس و کالباس در رستوران 7STOP

طعم ناب سوسیس و کالباس در رستوران ۷STOP

در دل خیابان شلوغ و پرتردد مفتح، رستوران ۷STOP آرام و بی هیاهو، بدون هیچ …

رفتن به نوارابزار